Ta nakonec přinesla Slezanům jen bod.

„Pro nás je to velká ztráta. Věřili jsme si, že získáme tři body, a ty jsme získat měli. Po prvním poločase jsme vedli 1:0. Druhou půli jsme začali dobře, měli jsme tlak a šance, ale pak jsme přestali hrát a Ústí více kombinovalo. Nechali jsme se zatlačit a dostali hloupý gól," nechápal Petr Zapalač.

„Vždycky si říkáme, že musíme držet balon. Většinu zápasů se nám dařilo mít míč více na kopačkách. Nevím, možná takové utkání, kdy se necháme zatlačit, někdy přijde. Bohužel nám z toho dal soupeř gól," dodal.

V první půli ještě Opava koncertovala. Hned v úvodu zápasu šli sami na brankáře Grussmann se Smolou, prvně jmenovaný ale místo přihrávky lajdácky vystřelil přímo do gólmana. „Grussi (Radim Grussmann - pozn. red.) si věřil, že to dá. Je to škoda, protože kdybychom vstřelili gól hned na začátku, zápas by se vyvíjel jinak.

Šance jsme měli, bohužel jsme to nezvládli. Musíme si to rozebrat a další utkání hrát jinak. Nesmíme se nechat zatlačit," uvědomoval si opavský záložník. Ten to pak zkusil parádní ranou z přímého kopu, ale brankář Tvrdoň skvěle zasáhl. Vytěsnil i Zapalačův pokus z rohu šestnáctky.

„Bylo to tak přesně mířeno, akorát asi měla přijít větší razance. Je to škoda, střela se mi povedla, ale brankář pěkně zasáhl. Vytáhl mi dvě šibenice," kroutil hlavou zkušený borec.

Po půlhodině hry přišla jeho chvíle, když po centru Grussmanna, který si tak částečně napravil reputaci po úvodní zazděné tutovce, zblízka skóroval. „Jsem rád, že jsem dal první gól v Opavě. Nebyl ale prakticky k ničemu, protože máme jen jeden bod. To mě strašně mrzí," přiznal devětadvacetiletý fotbalista, jenž oslavil svůj gól skokem na rohový praporek.

Ve druhém poločase Opavští vyklidili pole a Arma se dostala do náporu. Ústečtí trefili tyč, další šance zahodili a zdálo se, že Slezané chytají druhý dech. Pak ale přišla chyba gólmana Fendricha, jenž neudržel míč, a Pouček srovnal. „Vilimu vypadl lehký balon, ale to se brankářům občas stává. My jej musíme podržet. V jiných zápasech podržel on nás a chytil nějaké góly. Stane se to. Musíme se dostat zpátky nahoru," velí.

Jak moc chyběl na pravé straně hřiště Zdeněk Pospěch? „Zdena je hvězda týmu. Je velká škoda, že se zranil. Chybí nejen na hřišti, ale i v kabině. Nejde jej nahradit, ale lze ho zastoupit. Ti hráči, co budou hrát místo něj, by se měli o šanci porvat a na jeho pozici hrát skvěle," myslí si letní posila z Belchatówa.

Slezané nicméně ve čtyřech zápasech ani jednou neprohráli a vstup do nového ročníku mohou hodnotit pozitivně. „Sezona začala přesně, jak jsme chtěli. Nyní se nám ale nepovedl zápas, který jsme měli vyhrát. Taková utkání, jako byl ten s Ústím, musíme vyhrávat, pokud chceme být co nejvýše. Nemělo by se to opakovat," má jasno rychlík, který už se nemůže dočkat pravého slezského derby.

„Těšíme se všichni. Doufáme, že přijde co nejvíc lidí. Baník chceme porazit, je to náš největší rival v soutěži. Kdybychom takhle hráli s Baníkem, určitě prohrajeme. Nesmíme se nechat zatlačit, protože tak silný tým by toho využil vícekrát," uzavřel Petr Zapalač.

Jan Šimek