„Měli jsme za sebou těžký středeční zápas, takže jsme potřebovali udržet co nejvíce balon. To se nám povedlo. Řekli jsme si, že chceme hrát kombinačně po zemi. Hráli jsme na jeden, dva doteky. Vytvářeli jsme si šance a po prvním poločase jsme vedli zaslouženě 4:0," pouští se do zápasového hodnocení Petr Zapalač.

Jeho chvíle přišla na řadu už po devíti minutách, kdy z hranice šestnáctky napálil balon s přispěním břevna nechytatelně za záda třineckého brankáře Palečka.

„Mám stát na vápně a čekat na odražené balony. Chtěl jsem si míč připravit na pravou nohu a vystřelit co nejtvrdší střelu, což se mi povedlo. Navíc byla tečovaná, takže pro brankáře těžká, ale spadlo to tam pěkně," usmívá se opavský fotbalista.

Ten se na podzim trefil už potřetí. Ze střední vzdálenosti to zkouší rád, nebojí se vypálit ze standardky. „Snažím se to střílet do šibenic. Jsem rád, že to tam nyní spadlo," dodává.

Opava držela jednobrankový náskok, ale pak začal úřadovat holohlavý útočník Tomáš Smola. Ten stihl Třinci nasázet v rozmezí 19 minut čistý hattrick a bylo hotovo. „Tomáš byl předtím zraněný a ve středu nehrál zápas, takže byl plný síly. Byl nahecovaný a měl chuť dávat góly. Je super, že dal hned tři," chválí svého spoluhráče.

Po změně stran už Městské sady další branku neviděly. „V kabině jsme si řekli, že druhý poločas nechceme jen dohrávat. Že bychom měli přidat ještě nějaké góly. Důležité bylo držet míč na kopačkách. Škoda, že jsme si nevytvořili nějaké další šance, ale se zápasem můžeme být spokojeni," pokračuje Zapalač.

Opavští mají fazonu jako hrom. Pokud pomineme těsnou výhru ve Vítkovicích, v poháru na Slovácku dali čtyři góly, Táborsku pět, Plzni znovu čtyři a teď nasázeli opět čtyři branky.

„Za to může kombinační styl, kterým hrajeme. Dokážeme si vytvářet šance, nenakopáváme zbytečně balony a soupeři s tím mají problémy. Měla s tím potíže Plzeň a má s tím potíže každý tým. Pokud se budeme stále zlepšovat, pořád můžeme dávat tolik gólů," je si jist šikovný technik s dobrou kopací technikou.

Na MOL Cup proti Plzni dorazilo 6784 diváků, na Třinec už „jen" 2518 fanoušků. „Každý by chtěl, aby chodil plný stadion. Hraje se lépe a atmosféra je lepší. My se budeme snažit hrát co nejlepší fotbal, abychom stadion zaplnili," uzavírá Petr Zapalač.

Jan Šimek