Prvně jmenovaný nechyběl v základní sestavě sobotního pohárového zápasu s Orlovou. „Byli jsme dobře připraveni, poctivě trénujeme a na hřišti to bylo znát," vracel se k sobotnímu zápasu Petr Žižka. „Orlová má problémy se sestavou, řad a hráčů skončila, naše vítězství bylo zcela zasloužené," řekl jednatřicetiletý záložník, který právě v loňské sezoně dres Orlové oblékal.

Petr Žižka se do Hlučína vrátil oklikou přes Dolní Benešov a Orlovou. „Abych pravdu řekl, už jsem ani s tím, že bych se vrátil, nepočítal. Ale stalo se a jsem za to rád," usmál se rychlonohý fotbalista.

Trenér Ladislav Bártek tak bude moci těžit ze spolupráce zkušeného a sehraného tria, vždyť Martinové Hanus s Dombim a s nimi Petr Žižka patřili v minulosti k silným zbraním hlučínského arsenálu. „Věřím, že nám to bude klapat. Máme dobrý tým, který se bude rvát na špici. Je zde jak starší generace, tak šikovní mladíci, kteří se chtějí posunout výše. Dnes jsme ukázali, že nám to jde, jsem si jist, že naše výkony budou mít vzestupnou tendenci," míní Petr Žižka.

Když dobře technický záložník před třemi lety Hlučín opouštěl, bylo jasné, že jako fotbalový profesionál končí. „Žádného ze svých kroků nelituji. Našel jsem si práci, mám rodinu a jsem spokojený," svěřil se Žižka.

Byť v minulosti strávil v Hlučíně osm let, nyní jeho hráčská práva vlastní Dolní Benešov. „V Hlučíně hostuji. Když už jsem věděl, že v Orlové končím, byl pro mě Hlučín jedinou variantou, s Lumírem Kotem jsme byli na všem brzy domluveni," pokračuje zkušený záložník. Nabídky měl i z jiných klubů, dokonce i z Kozmic, kde bydlí.

„Na Kozmice mám ještě čas, chci hrát vyšší soutěž. Hlučín je pro mě ideální i z hlediska vzdálenosti. Dokonce se ještě před tréninkem dostanu domů, což třeba v Orlové nešlo. Fotbalem se chci bavit, a v tomto směru byl pro mě Hlučín ideální volbou," řekl Petr Žižka.

Ve druhém kole Poháru České pošty míří výběr Ladislava Bártka do Opavy. „Hlavně pro mladé to bude zážitek, Opava má jeden z nejpěknějších stadionů, navíc skvělé fanoušky. Věřím, že je v naších silách tam uhrát dobrý výsledek," uzavřel Žižka.