„Porážka z Hlučína hodně bolí," povzdechl si po utkání Radek Coufal. Defenziva Frýdku nepůsobila v sobotu jistě a během úvodní čtvrthodiny byla dvakrát potrestána. „Začátek nám utekl, neřekl bych, že bychom soupeře podcenili. Během deseti minut jsme dostali dva góly. Hlučín se zatáhl a my jsme se k němu nemohli dostat," poznamenal ještě na podzim pilíř hlučínské defenzivy. „Možná, že kdybychom na konci prvního poločasu proměnili šanci, kterou jsme si vypracovali, mohlo to vypadat jinak," podotkl Radek Coufal.

Hlučín překvapil svou aktivní hrou v úvodu. „Trochu mě překvapilo, že nás od prvních minut tak vysoko napadali, dělalo nám to celkem problémy," přiznal frýdecký obránce.

Frýdek jaro skvěle začal, v Hlučíně se ale zadrhl a v cestě za vysněným postupem do Fotbalové národní ligy si přivodil první jarní komplikace. „Jdeme dál. Samozřejmě, že tyto tři body nám budou chybět, ale nic ztraceno není. Musíme se poučit z dnešních chyb a bojovat dál," zdůraznil Radek Coufal.

Kabinu Valcířů obývá hned několik hráčů s hlučínskou minulostí. „Zápasy s Hlučínem jsou vyhecované, je to pro nás derby. S kluky jsme slíbili za výhru nějaké občerstvení, bohužel to nevyšlo," pokrčil rameny exhlučínský zadák, který samotný zápas vnímal trochu jinak. „Bylo to pro mě zvláštní utkání, přece jenom na podzim jsem tady hrával. Mrzí mě, že jsme neurvali alespoň bod," uzavřel Radek Coufal.

Roman Brhel

Vojtěch Heiník: K výhře nám pomohly rychlé branky

Vojtěch Heiník (ve žlutém)Fotbalisté Hlučína v sobotním zápase zdolali favorizovaný Frýdek-Místek především díky skvělému vstupu do zápasu. Skóre otevřel nadějný stoper Vojtěch Heiník (na fotografii ještě ve žlutém dresu Kravař), který společně se svými spoluhráči z hřiště doslova vymazal ofenzivní esa Valcířů Gulajeva s Teplým.

„Je to super, vyhráli jsme a máme tři body. Byl to ale složitý zápas, druhý v řadě s těžkým soupeřem, takže výhra je o to cennější," řekl bezprostředně po zápase Vojtěch Heiník. Právě on byl klíčovým mužem situace ze 4. minuty, kdy jej Mucha našel parádním centrem ze standardní situace. Heiník míč hlavou jen lehce lízl a poslal přesně k tyči 1:0. „Na tréninku standardní situace samozřejmě trénujeme a Honza Mucha ji skvěle kopl. Já jsem se snažil míč jen lehce tečovat a nakonec to skončilo v brance," jakoby se ulevilo mladému obránci.

Deset minut nato zaskočili hlučínští fotbalisté favorita z Frýdku-Místku podruhé, když se prosadil domácí veterán Hanus. „Bylo dobře, že jsme začali aktivně. Samozřejmě nám hodně pomohlo, že jsme dali dva rychlé góly, což ovlivnilo celý zápas," pokračoval dvacetiletý fotbalista, který odehrál uprostřed hlučínské obrany, jež do šancí pouštěla frýdecko-místecké hráče jen sporadicky, výborný zápas.

„Nijak speciálně jsme se na Frýdek nepřipravovali. Vyplynulo to ze hry. Hráči, co nastupují vedle mě, jsou zkušení a dokáží si to uhrát," chválil své spoluhráče ještě nedávno člen Černínovy kravařské eskadry. „Chtěli vyrovnat, tlačili nás a zápas byl bojovný, ale takový je tady každý," dodal hlučínský obránce s číslem čtyři.

Ten strávil podzim v dresu divizních Kravař, ale po očku pokukuje po profesionálním fotbale. Angažmá v Hlučíně proto bere jako správnou volbu k cestě nahoru. „Už tím, že nyní hraji v Hlučíně, jsem se posunul výš. Samozřejmě bych se do profi fotbalu chtěl dostat. Bylo by to pěkné, ale při univerzitním studiu je Hlučín zatím nejlepší volba," uvedl fotbalový vysokoškolák.

První dva jarní zápasy tak má hlučínské mužstvo pod vedením kouče Pavla Hajného za sebou. Celkem z nich Hlučín vytěžil tři body, a to nastupoval proti jedněm z nejsilnějších výběrů MSFL Prostějovu a Frýdku-Místku. „Po dnešním zápase můžeme vstup do jara hodnotit dobře, určitě jsme ale měli uhrát bod v Prostějově," přiznal Vojtěch Heiník.

Jan Šimek