Pokutové kopy ponechme stranou. Vždycky jde o loterii. Největší bolest Opavy je stále obrana. Není možné, aby soupeř třikrát dokázal vyrovnat. Každá z uničovských branek přišla nejpozději do šesti minut po té opavské. Pod všemi góly se podepsaly individuální chyby.

„V prvním případě soupeř udeřil z rychlého brejku. Potom naše klasika. Standardka z boku. Nedokázali jsme to ubránit. A do třetice centr na zadní tyč, nepokrytý hráč a další inkasovaný gól. Těžko se mi to hodnotí," rekapituloval inkasované branky hostujícího výběru Radek Kuděla a ještě doplnil: „Třikrát jsme vedli, ale ani jednou se nám to nepodařilo udržet. Nejspíš jsme si nezasloužili postoupit."

Defenziva Slezského FC je v poslední době podrobena tvrdé kritice. V obranné fázi to prostě a jednoduše nefunguje tak, jak by mělo. Duel s Uničovem toho byl jasným důkazem. „Samozřejmě snáším to špatně, jelikož kritiku obrany vnímám," pokračoval. Společně s Radkem Kudělou jsme zkoušeli odhalit pověstné jádro pudla. Ptali jsme se například na to, zda jsou sehraní s druhým stoperem Martinem Uvírou.

Bývalý obránce Třince má ovšem o celé věci jasno: „Některé góly šly přes nás, přes střed. Vím, že se řekne špatná obrana, ale dostali jsme také spoustu branek ze standardek. Musíme na tom zapracovat. V sobotu to chce vyhrát a nastartovat nějakou vítěznou šňůru. Pomohlo by to všem."

Na bránění standardních situací se údajně zaměřují v tréninku, avšak prozatím je výsledek téměř nulový. „Některé prvky se snažíme pilovat. Hlavně při standardkách se nám to nedaří pokrýt. Zkoušeli jsme zónové bránění nebo osobní, avšak góly inkasujeme pořád," kroutil hlavou hráč se čtyřkou na dresu.

Tento týden byl v klubu hodně hektický. Neuspokojivé výsledky ze začátku druholigové sezony stály místo kouče Josefa Mazuru. V utkání s Uničovem tým provizorně vedla dvojice Jan Pejša – Jaroslav Kolínek. Změna na trenérském postu však údajně neměla na utkání s Uničovem žádný negativní vliv. „V Opavě jsem chvilku. Čtyři kola a Pohár, takže trenéra jsem nestihl pořádně poznat. V tomhle problém nevidím," usuzoval stoper SFC.

Do Uničova dorazila početná skupinka fanoušků z Opavy. Po nevydařeném penaltovém rozstřelu se k nim hráči vydali na kobereček a dobrou čtvrthodinu se rozmlouvalo. „Fanoušci jsou samozřejmě nespokojení. Kdybychom postoupili, čekala by nás Olomouc, kterou by spousta z nich chtěla vidět. Kritizovali obranu," mínil Radek Kuděla a vzápětí vysvětlil, jak se mužstvo může z tohoto pohárového maléru vysekat: „Nálada je špatná. V sobotu hrajeme s Pardubicemi. Musíme se nějakým způsobem namotivovat a konečně urvat tři body."

Východočeši jsou v druhé lize nováčkem a všeobecně se má za to, že jde o dost nečitelného soupeře. „Přiznám se, že moc informací o Pardubicích nemám. Od kluků, kteří už s nimi hráli, se ke mně dostalo, že kompaktně brání a spoléhají na brejky," zakončil stoper Slezského FC Opava Radek Kuděla.

Petr Dušek