Čerstvý třicátník Mezlík patřil k nejlepším hráčům svého týmu. V samém závěru vstřelil také vítěznou branku celku z Uherského Hradiště. „Sezona sice už skončila, ale my volno ještě nemáme. Trenér přišel s tím, že někteří hráči mohou jet s béčkem do Hlučína. Já jsem to uvítal, přece jen je lepší si zahrát fotbal než vyrazit někam na horských kolech jako ostatní spoluhráči," poznamenal Radek Mezlík.

Juniorka Slovácka začala ve Slezsku dobře, když si za úvodní pětačtyřicetiminutovku vytvořila tříbrankový náskok. „Řekli jsme si, že nesmíme na začátku druhé půle hned inkasovat. Bohužel opak byl pravdou. Domácí dali šťastný gól, přeskupili sestavu a my jsme měli rázem problém. Naštěstí to dopadlo dobře," vydechl si zkušený stoper, který se do Uherského Hradiště dostal oklikou z Brna přes České Budějovice a Opavu.

Fotbalista s osmapadesáti prvoligovými starty na kontě se v Hlučíně zapsal i mezi střelce, když střelou z hranice šestnáctky zvyšoval na 0:3. „Šlo o standardní situaci ze strany, čekal jsem odražený balon, ten také přišel, rána mi sedla, a jak se nakonec ukázalo, byla to vítězná branka," smál se po utkání dobře naladěný Radek Mezlík.

V souvislosti s jeho osobou se v zimní přestávce spekulovalo o tom, že by mohl posílit pro jarní část Opavu, nakonec ale z tohoto transferu sešlo. „Já si na nic ve Slovácku stěžovat nemohu, odehrál jsem z šedesáti utkání padesát. Nyní mi nabídli novou smlouvu, takže budu hrát dál za Slovácko, nemám sebemenší důvod odcházet," zdůrazňuje Radek Mezlík, o kterého se zajímal v současné době i přední slovenský tým ze Senice.

„Něco se ke mně doneslo, ale jak jsem řekl, ve Slovácku jsem spokojený," dodala bývalá opavská opora.

Po středečním utkání čekala v Hlučíně na Radka Mezlíka delegace z Opavy ve složení Zdeněk Partyš, Václav Zapletal a Otakar Novák. Prvně jmenovaný měl dokonce na něj připravený kbelík s vodou, jenomže léčka mu nevyšla, a nakonec se Zdeněk Partyš polil vodou sám.

„Jé, opavští veteráni za mnou přišli. To by chtělo sochu a dres ke stropu, oni už v Opavě hrají snad sto let," dělal si srandu ze svých bývalých spoluhráčů. „Ale vážně, jsem rád, že je vidím," zakončil Radek Mezlík a šel za svými bývalými parťáky na kus řeči.