Jednadvacetiletý fotbalista bojoval se zdravotními problémy, trénoval s prvním mužstvem, ale hrával za béčko. Teď se karta obrací. Němec v přípravě zaujal, i v sobotním utkání na zlínských Pasekách byl vidět. Přežil zeštíhlování kádru a v sobotu slyšel od generálního manažera Aloise Grussmanna pozitivní informaci: „Zůstáváš v áčku."

„Moc jsem nepočítal s tím, že vůbec půjdu do přípravy, když jsem ale šanci dostal, chci se o ni porvat, snad je se mnou trenér spokojený," řekl Radek Němec. Ve Zlíně se snažil, blýskl se například povedeným centrem na Tomáše Mrázka. „Dovedu hrát lépe, snažil jsem se prosazovat jeden na jednoho, ale moc mi to nešlo," řekl skromně.

I když přežil zeštíhlování opavského kádru, drží se nohama na zemi. „Konkurence je velká, přišli noví hráči, ale nic nevzdávám," podotkl rodák z Rýmařova.

Když loni hrála Opava Fotbalovou národní ligu, objevoval se Radek Němec v základní sestavě. Jenomže najednou se nezačal objevovat ani mezi náhradníky. „Měl jsem problémy se zády, nakonec mi to přešlo až do třísel. Na tři měsíce jsem z fotbalu úplně vypadl," vrací se k loňské sezoně Radek Němec.

Po zranění se snažil dostat do bývalé formy, avšak marně. „Trénoval jsem s áčkem, hrál za rezervu divizi. Nedařilo se mi podle představ," přiznává mladý záložník. Vypadá to, že nyní se ale začalo mladému fotbalistovi blýskat na lepší časy. „Pevně věřím, že ano, bude ale záležet jenom na mně," uzavřel krátké povídání.