„Je to škoda. Víme, že Karviná je velice silný soupeř a letos už chce jet na postup. Věděli jsme, že budou favoritem, ale chtěli jsme hrát jinak," tvrdil Radim Grussmann.

„První poločas byl z naší strany ne přímo ustrašený, ale Karviná měla více ze hry. My jsme balón moc nepodrželi. Za to nás pak domácí trestali," všiml si opavský středopolař, který úvodních pětačtyřicet minut ještě sledoval z lavičky. Na trávník vyběhl po změně stran a po pár minutách jeho dobře mířenou hlavičkou musel s vypětím všech sil vytěsnit karvinský gólman Pindroch na roh.

„Druhá půle byla o dost lepší. Nabudili jsme se a měli pár šancí. Myslím, že kdyby rozhodčí chtěl, mohla na mě být odpískána penalta, což by trochu zvrátilo dosavadní stav," narážel Grussmann na situaci, kdy byl jedním z domácích hráčů stažen ve vápně k zemi.

Po špatné první půli se Opava ve druhém poločase zlepšila, jenže bez vstřeleného gólu mohla s dvoubrankovým mankem těžko něco dělat. „Druhý poločas byl z naší strany o hodně lepší. Dali jsme si to a zatlačili je. Klidně jsme mohli dát gól. Pak by to určitě vypadalo jinak, ale dostali jsme třetí branku, a už jsme to jen honili," kroutil hlavou šestadvacetiletý záložník.

Ten před týdnem nastoupil v Hlučíně v základní sestavě, teď se na hřiště podíval ve druhé půli. Dočká se základu také ve Fotbalové národní lize? „Tohle nechám na trenérovi. Chci hrát, uvidíme, jak to bude vypadat s Třincem," uvedl záložník, který umí dobře vypálit ze střední vzdálenosti.

Jaký má recept na třinecké fotbalisty? „Na nic nečekat a jít do nich. Dát hned na začátku gól, aby byl co nejlepší výsledek," má jasno Grussmann.

Jan Šimek