„Byl to pro mě první start za muže, takže jsme hodně rád, že se mi podařilo vstřelit ten gól," řekl bezprostředně po utkání René Ambrož. „Je jen škoda, že ten Muška (Jan Mucha – pozn. red.) nedal gól, jak jsem mu tam nahrával," narážel velký hlučínský talent na situaci ze závěru utkání, kdy prošel mezi dvěma protihráči a ostrým centrem zprava našel na malém vápně úplně volného Muchu, který ale trestuhodně minul.

„Oproti dorosteneckému fotbalu je ten mužský rozdílný. V mužích je mnohem těžší uhrávat osobní souboje než v dorostu a člověk má na všechno méně času," přidal poznatky ze své premiéry osmnáctiletý útočník, jehož velká chvíle přišla přesně v 53. minutě, kdy dostal do šestnáctky míč, povodil si obránce, a když proti němu vyběhl brankář Orlové Szarowski, aby mu zmenšil střelecký úhel, zdálo se, že nadějný forvard nemá jak skórovat.

Ale pozor! Ambrož parádně dloubl míč, který se po elegantní křivce snesl za záda Szarowského k levé tyči a Hlučín vedl už 2:0.

Za první branku se navíc Ambrož pěkně prohne. „Martin Hanus mi říkal, že to mám za pět set, ale za ten gól to rozhodně stálo," usmíval se nevysoký útočník, který nastoupil v sobotu v dresu s číslem pět. Ten předtím v Hlučíně nosil Vladimír Coufal, jenž se přes Opavu následně dostal až do áčka libereckého Slovanu. Povede se Ambrožovi napodobit jeho cestu? „Určitě bych chtěl jít v jeho stopách. Měl bych podobný sen," přiznal talentovaný fotbalista.

Ten bude nejvíce vytížený v hlučínské devatenáctce, která má za cíl návrat do Celostátní ligy staršího dorostu. Pomoct k postupu by měl i nový kouč Jaroslav Kolínek. „Je to super trenér, všichni kluci z něj mají respekt a věřím, že s ním se nám postoupit zpátky do nejvyšší soutěže podaří," řekl na adresu nového trenéra hráč, který s fotbalem začínal ve Spálově a přes Odry a Bílovec nakonec zakotvil v Hlučíně.

Ten bere jako destinaci, která by jej mohla vystřelit do velkého fotbalu. „Byl jsem se tady dívat a vím, jak to zde chodí. Hlučín už vychoval dost fotbalistů, takže věřím, že se to podaří i mně," doufal rychlonohý hlučínský forvard, jenž obdržel nabídku i ze Slezského FC, kterou ale zatím s díky odmítl. „V Hlučíně byla možnost, že budu sem tam nastupovat i za muže. Klukům jsem navíc chtěl pomoct postoupit zpátky, ale uvidíme," uzavřel René Ambrož.

Jan Šimek