Nakonec skončil utopen v nižších soutěžích, dokonce spadl až do I.B třídy. Nyní se fotbalem baví v Dolním Benešově. „Nedával jsem fotbalu všechno. Udělal jsem chyby," přiznává s odstupem času Richard Husovský.

V současné době bydlí v Dolním Benešově, pracuje v místní Armaturce a těší se z důvěry trenéra Dušana Christopha, byť bojuje s nadváhou, je vidět, že fotbal hrát umí. Určitě ještě neřekl poslední slovo. V pátečním pohárovém duelu nechyběl v základní sestavě divizního nováčka, jasné prohře svého týmu ale nezabránil.

Richarde, čekalo se, že Opavu více potrápíte. Zatím jste ale působili docela odevzdaným dojmem…

Nechtěli jsme takhle začít. Naše taktika byla postavena na poctivé obraně od půlky, ale rychlost Opavy nám dělala velké problémy.

Benešov je znám svým ofenzivním pojetím hry. Bohužel dnes jste své pověsti nedostáli…

Máme více ofenzivních hráčů než fotbalistů do defenzivy. Soustředili jsme se hlavně na obranu a to bylo možná špatně.

Na vašem výkonu se podepsaly i slušné absence. Navíc někteří z vás nastoupili do zápasu ne zcela zdrávi…

Je pravda, že marodka nás docela poznamenala, někteří šli do zápasu se sebezapřením, mě trápí bolavé rameno, navíc Ondra Haas je na dovolené. Myslím, že třeba jeho rychlost nebo Honzy Radka by na Opavu platila.

Pomalu jste se nedostali ani do šance…

Byli jsme vepředu hodně zbrklí. Třeba já jsem se dostal s Ondrou Adamíkem do přečíslení, ale nedokázal jsem mu vůbec přihrát.

Pojďme k divizi, co se dá od nováčka soutěže očekávat?

Zatím nemáme žádné posily, asi budeme hrát se současným kádrem. Nedá se nic dělat, je třeba to na hřišti urvat bojovností a nováčkovskou euforií, jak to bylo v utkání s Havířovem. Já sám jsem divizi nikdy nehrál, určitě je to rychlejší soutěž než kraj.

Vy jste se do Benešova vrátil oklikou zpátky. Asi se toho změnilo hodně od vašeho posledního působení…

Ano, změnilo. Pozitivum ale vidím v tom, že zde hrají kluci z Benešova a zůstali tady srdcaři jako Michal Juchelka s Michalem Spruchem.

Je vám osmadvacet, hrajete divizi, vzhledem k tomu jakým jste byl talentem, to mohla být vyšší soutěž…

Co říci, udělal jsem pár chyb, nevěnoval jsem fotbalu tolik, co se očekávalo. Bohužel, teď už s tím nic nenadělám. Jsem rád, že si mě Dušan Christoph vytáhl zpátky do Benešova.

A co třeba si zahrát v budoucnu třetí ligu…

Bylo to by to pěkné. Ale musím především shodit nějaké to kilo.