„Profi fotbal se snažím z hlavy úplně vypustit, ale musím přiznat, že je to těžké," říká hradecká opora. „Nyní ho beru jako zpestření k práci," doplňuje odchovanec košické Lokomotivy.

V Hradci začíná „kroutit" třetí sezonu. „Od okamžiku, kdy jsem skončil, se mi na profi fotbal těžko dívá, když vidím Opavu, píchne mě u srdíčka. Stále cítím, že mi chybí, ale snažím se zapomenout," pousmál Róbert Kovalík. Na zápasech Slezského FC ho nepotkáte. „Abych pravdu řekl, v Opavě jsem ještě nebyl, a to i z časových důvodů. Buď máme zápas s Hradcem, anebo se věnuji svému dvouletému synovi, v týdnu totiž příliš času na něj nemám," podotýká bývalý gólman Lokomotivy Košice, 1. FC Košice, Hranic, Vítkovic a Opavy, který pracuje v České spořitelně.

Z Opavy zmizel po jejím sestupu z druhé ligy. „Po posledním zápase mi tehdejší manažer pan Hadamczik oznámil, že klub bude mít pouze dva brankáře a že trenér Josef Mazura si vybral Pepu Květona s Otou Novákem," vrací se Kovalík ke svému opavskému konci. „Bylo mi jasné, že budu muset hledat novou cestu k finančnímu zajištění rodiny, navíc malý byl na cestě," pokračuje jeden z nejlepších brankářů krajského přeboru.

Slovenskému brankáři je teprve sedmadvacet, a klidně by mohl chytat vyšší soutěž. „Vyšší soutěži bych se nebránil, ale chytání by se muselo dát skloubit s prací, protože tu bych už nenechal," má jasno Róbert Kovalík. „Ideální by byla třetí liga," usmívá se.

V svém současném klubu je ale spokojený. „Na Hradci mi nic nechybí, nějaké penízky za chytání mám. V klubu všechno funguje na jedničku, navíc v kabině se utvořila výborná parta," pochvaluje si svou hradeckou štaci.

Kádr Hradce má kvalitu, nabízí se otázka postupu do divize. „Budeme se snažit hrát o nejvyšší příčky, myslím si, že by se tomu nikdo nebránil. Uvidíme, jak na tom budeme v zimě a před koncem sezony," poznamenal Róbert Kovalík.

Do sezony vstoupili Hradečtí výborně. V sobotu na domácím trávníku porazili s přehledem petřkovickou Odru. „První zápasy jsou vždy záludné, člověk toho v létě moc neodtrénuje. Pro mě je důležité, že jsme vyhráli a že já mám nulu," uzavřel dobře naladěný Róbert Kovalík.