„Bod je určitě málo, protože jsme měli zápas po prvním poločase vyhraný. Vedli jsme, hosté hráli po červené kartě o desíti, všechno nám hrálo do karet, jenže jsme zaspali začátek druhé půle, kdy jsme si vzadu špatně přihráli a hosté nás potrestali vyrovnávacím gólem,“ smutnil po utkání Robin Štefek.

„Po vyrovnání se sice hrálo pouze na jednu bránu, ale šance, které jsme si vytvořili, jsme neproměnili,“ dodal čerstvě třiadvacetiletý fotbalista. Branka Zábřehu na 1:1 přišla krátce po změně stran, kdy byla po nedorozumění v hlučínské defenzivě za Hrabinův faul nařízena penalta, kterou bezpečně proměnil Bačík.

„Jirka Pavlenka vykopával od brány a přihrál balon stoperovi, na kterého dorážel hráč soupeře. Obránce si míč špatně přebral a neštěstí bylo na světě. Gólman ale nemůže v takové situaci přihrávat, ale odkopnout míč ven,“ kroutila hlavou opora zadních řad hlučínského mužstva, která si během nedělního zápasu často měnila roli se záložníkem Petrem Koubkem. „Trenér po nás chce, abychom si sem tam vyměnili pozice, mně je celkem jedno, jestli hraji vlevo nebo vpravo. Nyní jsem začínal vlevo, ve Frýdku-Místku vpravo, je mi to opravdu fuk,“ uvedl odchovanec opavského fotbalu.

Ač věkem mladý, patří hráč pocházející ze Závady, ke zkušeným hráčům Hlučína, vždyť si v jeho dresu dokonce vyzkoušel i druhou ligu. „Jsem tady prakticky rok a půl, zahrál jsem si i ve druhé lize, kde mají hráči odlišný přístup k fotbalu než v MSFL. Na druhou stranu však musím říci, že i třetí liga má svou kvalitu,“ poznamenal rychlostně skvěle vybavený krajní bek.

Jak vidí svou nejblizší budoucnost? „Fotbalově jsem se vyučil ve Slezským FC a mým snem je jednou se tam vrátit, tak uvidíme. Hlavně musím podávat dobré výkony a třeba se mi do Opavy podaří dostat zpět. Nyní se ale soustředím na Hlučín, kde mám vyřízeno hostování do konce sezony. Chci přesvědčit zdejší vedení, aby si mě ještě nějakou dobu nechali. Líbí se mi tady a chtěl bych tu zůstat,“ rozpovídal se zadák, který si vyzkoušel angažmá i v divizním Dolním Benešově.

Hlučínští tak po domácí remíze 1:1 se Zábřehem stále čekají na první jarní vítězství, ale svou pozici ve středu tabulky si zatím drží. „Výsledky jsou pro nás trošku zklamáním. V neděli jsme ztratili další tři body, byli jsme lepší než soupeř a v závěru měli po rohu velkou šanci strhnout vedení na svou stranu, ale holt jsme ji neproměnili. Podobné to bylo i minulý víkend ve Frýdku-Místku, kde jsme byli lepší i v deseti, ale nezískali jsme tam ani bod,“ zakončil Robin Štefek.

Jan Šimek