Poslední dva duely týmu vyšly. Povinná výhra nad Určicemi byla potvrzena senzačním skalpem ambiciózního Brumova. Dolní Benešov v nedělním dopoledni zvítězil 2:1.

„Výhra je překvapivá, ale zasloužená," podotkl po zápase Robin Štefek. „Po většinu utkání jsme byli lepším týmem. Podařilo se nám vyrovnat a nakonec v závěru dát vítězný gól," vrací se k nedělnímu duelu na hřišti velkého favorita zkušený zadák.

Brumov má zkušený tým, který budí respekt, má ve svém středu ostřílené ligové borce Tomáše Polácha se Zdeňkem Šenkeříkem, druhou ligu kopal například i Olin Bartozel. „Určitě jsme měli k soupeři respekt, ale zároveň jsme chtěli bodovat. Soupeř hrozil jenom ze standardních situací, které Polách dobře zahrával, ale třeba Šenkeřík moc vidět nebyl," vypozoroval Robin Štefek.

Benešovští se dobře poprali i s brzkým vstáváním. „Brumov má tak domácí zápasy nastaveny, ale zvládli jsme to, už cestou k utkání panovala v autobuse dobrá nálada," pousmál se šestadvacetiletý obránce.

Vzhledem k tomu, že soupeři ze spodních pater tabulky taky bodovali, má nečekané vítězství Christophových chlapců velkou cenu. „Za poslední dva zápasy jsme udělali šest bodů, ale v tabulce se to nějak neprojevilo. Musíme makat dál. Nyní hostíme Havířov, který je třeba porazit," podotýká Štefek.

„Nebude to jednoduché, mají kvalitní tým, naposledy porazili Petrovice," dodává vzápětí. Robin Štefek opět dostává do fotbalu chuť, téměř na rok si musel dát pauzu. „Prodělal jsme operaci třísel, rok jsem nehrál a bylo jasné, že nějaký čas bude trvat, než se do toho zpátky dostanu," říká zkušený obránce.

„S trenérem Valachovičem jsme celou situaci rozebírali, chtěl, abych zůstal v Hlučíně, ale logicky mi nemohl zaručit od prvního kola základní sestavu, obzvlášť poté, co jsem v přípravě nic nenahrál," pokračuje Robin Štefek v povídání.

Dolní Benešov byl pro něj jasnou volbou. „Nikam jinam bych ani nešel, v Benešově to dobře znám a mám to i kousek domů," vypichuje důvody, proč šel hostovat do týmu Dušana Christopha. Věří, že v Benešově se dostane do formy a v létě se zapojí do přípravy Hlučína.

„Chci hrát třetí ligu, to je můj cíl. Věřím, že jak získám herní praxi, půjdou mé výkony nahoru," uzavírá Robin Štefek.