Oslavy po utkání s Varsndorfem tak nebraly konce a nezávislým pozorovatelům se, s nadsázkou řečeno, mohlo zdát, že Opava slaví titul. „Super pocit, konečně jsme prolomili tu černou sérii a vyhráli. Doufám, že v tom budeme pokračovat," rozdával po utkání úsměvy Robin Wirth.

„Vítězství nás určitě nakopne a povzbudí do dalších zápasů, teď už jen zbývá, aby to začalo padat útočníkům," dodal. Opavští Varnsdorf přehrávali od úvodního hvizdu, ale vyloženou šanci si nevypracovali. Chyběl tomu větší důraz v šestnáctce a častější střelba. To vše ale přišlo po změně stran. „V kabině jsme si řekli, že musíme více střílet na bránu, více se rvát ve vápně a hlavně dát gól," popisoval třiadvacetiletý fotbalista.

Ve druhé půli přišla na řadu pětiminutová opavská gólová smršť, kdy se Slezané trefili hned třikrát a hosté padli na kolena. „Zápas se lámal prvním gólem. Po něm jsme přidali druhý a hned na to třetí. Výsledek už jsme relativně v klidu udrželi," pokračoval dál v rozboru utkání opavský odchovanec, který byl blízko gólu, ale jeho pumelice z hranice šestnáctky rozezvučela břevno.

Akci ale dokončil hlavičkující Metelka brankou na 2:0. „Škoda, že mi to tam nespadlo, ale jsem rád, že se míč do branky nakonec dorazil a byl z toho gól," pousmál se defenzivní záložník, který v sobotu odvedl kus poctivé práce. „Myslím si, že celá defenziva začala hrát trochu lépe a na tom bychom chtěli stavět. Potom se zaměříme na útok, abychom začali dávat více gólů," měl jasno muž na černou práci ve středu hřiště.

Ještě nedávno jak cedník děravá opavská obrana změnila své složení a hraje o poznání lépe. V sbotu navíc Opava udržela premiérové čisté konto v sezoně. „Už i v minulém utkání s Karvinou jsme potvrdili, že jsme se v obraně hodně zlepšili, a když takto budeme hrát i dál, bude to jedině dobře," věděla opavská „osmička". Ze dvou domácích zápasů tak Slezský FC vydřel čtyři body, což není špatné.

„Minulý zápas jsme mohli zvládnout lépe, ale jsme rádi alespoň za nynější tři body. Doufám, že nějaké body uhrajeme i venku a doma je pak potvrdíme dalším vítězstvím. Zvedáme se," řekl na závěr Robin Wirth a k následujícímu utkání na hřišti Vlašimi doplnil: „Vlašim je hratelný soupeř, takže bod ne li tři, budou super."

Jan Šimek