Celý zápas v dresu hostů odehrál středopolař Robin Wirth. Utkání se mu nehodnotilo snadno. „Jsem z toho smutný. Zase se prohrálo," konstatoval opavský záložník.

Okamžiků, jež byly pro sobotní zápas důležité, najdeme několik. Přesto, který z nich byl podle vašeho mínění nejzásadnější? Šlo o totálně zpackaný začátek?

Úvod jsme absolutně zaspali. První gól se zrodil po centru ze strany a Biolek špičkou kopačky doklepával. Druhá branka byla také naprosto zbytečná. Góly se zkrátka zrodily po individuálních chybách. HFK mělo také štěstí. Náš celek potom měl tlak, ale nebyl schopen proměnit ani jednu šanci.

Fotbalový bůh byl ovšem k Opavě milosrdný. V sedmadvacáté minutě dostal červenou Šimko a Slezský navíc zahrával pokutový kop. Radzinevičius bohužel nedal. To by se asi stávat nemělo.

Penalta by se měla dávat, ale viděli jsme, že ne vždy se ji podaří proměnit. Do pětašedesáté minuty jsme hráli přesilovku. Dalo se z toho vytěžit víc.

Jak hru Opavy narušilo vyloučení Lumíra Sedláčka?

Myslím si, že kdyby Lumír nebyl vyloučen, odvezli bychom z Holice aspoň bod.

Dala se situace, kdy sundal pronikajícího Biolka, vyřešit jinak?

Nechali jsme se přehrát na polovině hřiště a Lumča už musel faulovat.

Ve zbylé půlhodině jste mužstvo kapitánoval vy. Jaký to byl pocit?

Kapitánskou pásku jsem přebral asi potřetí. Určitou zodpovědnost jsem rozhodně cítil.

Opavě momentálně patří nelichotivá patnáctá příčka v druholigové tabulce. Můžete popsat současnou atmosféru v kabině?

Nálada je špatná. Fanoušci nejsou spokojeni. Doma, kde se musí vyhrávat, jsme dvakrát remizovali. Snažíme se povzbuzovat na tréninku, ale realita je taková, že nemáme body.

Snad každý divák si musí všimnout toho, že v obraně to skřípe. Jedná se o aktuálně největší bolest SFC?

Nějaké to kolo to v naší obraně není úplně ono. Nejde se však dívat pouze na defenzivu. K tomu, abyste vyhráli, musíte i góly dávat, což se nám také moc nedaří.

Projevuje se negativně absence klíčového stopera Davida Mikuly?

David Mikula určitě chybí. Přece jenom v rozehrávce nám to trochu vázne. Každopádně si myslím, že se kluci sehrají a bude to fungovat.

Podruhé v této sezoně jste se objevil v základní sestavě. Jak jste se na hřišti cítil?

Velmi dobře. Den před zápasem mě sice postihla malá viróza, ale nakonec to bylo v pohodě. Důvěru trenéra nemusím dostat pokaždé, a snažil jsem se ukázat v tom nejlepším světle.

Máte už v hlavách středeční pohárový zápas s Uničovem?

Teďka ještě budeme rozebírat utkání v Olomouci, v němž jsme mohli aspoň remizovat. Na pohár se zaměříme až potom. Chceme postoupit.

Byť na hřišti Opava nevyhrála, tribuny zcela jednoznačně ovládli její fanoušci. Byli podle vás oním pověstným dvanáctým hráčem na hřišti?

Opavští fanoušci jsou fantastičtí vždy a všude. I když jich třeba do Sokolova přijede dvacet, neustále skandují a jsou slyšet. Chci jim poděkovat. Jak říkají, oni jsou Opava. Tuto porážku jim musíme doma vynahradit.

Celkově byla atmosféra v Holici dost napjatá. Hektický průběh zápasu, hosté potřebovali zvítězit. Vnímal jste to stejně?

Trošku jsem to cítil. Někdy na tom mají podíl rozhodčí. Odpískají něco sporného, nás to vyvede z rovnováhy a najednou je vše hektické. Máme hodně mladý kádr a možná nám chybí více zkušeností. Někdy bychom se měli více zklidnit.

Petr Dušek