Divizní sestupová matematika tak hovoří jasně, Dolnobenešovští už mají pouze teoretickou šanci na záchranu. Musí totiž ve třech zbývajících zápasech zvítězit a přitom ještě spoléhat na zaváhání soupeřů.

„Pokud se chceme zachránit, musíme do konce soutěže všechno vyhrát, ale s takovým výkonem, který jsme předvedli v Opavě, to půjde jen těžko," pokrčil rameny Roman Staníček. Když se pak dozvěděl výsledek utkání Slavičína, vážného konkurenta Dolního Benešova v boji o záchranu, strnul ještě o poznání více.

„Tak to je hodně špatná zpráva. Bohužel konec soutěže nevidím moc růžově, ale rozhodně ještě budeme bojovat," poznamenal šestadvacetiletý fotbalista.

Svěřenci trenéra Ondřeje Malohlavy vstoupili do utkání hodně vlažně, brzy inkasovali a pánem na hřišti byla opavská rezerva. „S námi je to složité, vždycky začneme hrát, až když prohráváme, a dnes se to stalo taky. Měli jsme brejk, ale šanci jsme neproměnili a ihned z protiútoku inkasovali další gól, pak už je těžké něco uhrát," konstatovala dolnobenešovská třináctka.

Po změně stran byl Dolní Benešov aktivnější a právě on držel častěji míč na svých kopačkách. Své střelecké příležitosti však nevyužil. Naopak Opavští dokázali chyby hostující defenzivy potrestat a svůj dvougólový náskok z první půle ještě navýšit. „Druhé poločasy máme vždycky lepší, jenže zkrátka neumíme dát gól. Je to pořád dokola. Navíc nás jako každý zápas srazily hrubé individuální chyby," řekl Roman Staníček, který o své budoucnosti příliš spekulovat nechtěl:

„Těžko odhadovat, vůbec nevíme, co bude po sezoně, jestli se zachráníme nebo budeme hrát kraj. Pokud by ale zůstalo vše při starém, určitě bych chtěl v Dolním Benešově pokračovat. Určitě by ale měli přijít další hráči, protože s některými kluky je to těžké. V zimě odešlo pár fotbalistů a nepřišli takoví, kteří by je nahradili. Zkušenosti hráčů jako Schreier nebo Seidler nám nyní hodně chybí," posteskl si obránce či záložník, jenž k fotbalu nakoukl v Malých Hošticích, kam plánuje návrat.

„Určitě se do Hoštic někdy vrátím, ale nyní těžko říci, kdy ta doba nastane," uzavřel mimo jiné také vášnivý futsalista Roman Staníček.

Jan Šimek