Ze středeční pohárové porážky v Kravařích 1:2 od Petřkovic byl smutný, ale tragédii z ní nedělal. „Soustředíme se na soutěžní zápasy, chceme skončit na druhém místě," zdůraznil třicetiletý pilíř krnovské defenzivy. „Krnov disponuje výbornými podmínkami, fotbal tam mají rádi i diváci, kterých chodí hodně, zasloužili by si divizi," dodává jedním dechem výborný hlavičkář.

Ve finále poháru proti sobě nastoupily dva nejlepší týmy jarní části, ale fotbal příliš krásy nepobral…

Je pravda, že z naší strany to nebylo ideální. Bylo to zapříčiněno i tím, že nám chyběli dva nejlepší hráči, hlavně pak Lukáš Krčmařík, který se nachází ve vynikající formě. Bohužel nikdo ho nedokázal zastoupit a náš výkon byl spíše podprůměrný.

Nicméně po rychlé brance to vypadalo, že by to Krnovu mohlo i jít…

V každém zápase, který jsme na jaře hráli, se nám podařilo si vytvořit do patnácté minuty snad tři čtyři šance, dnes jednu a podařilo se nám ji proměnit. Jenomže jsme neměli tempo, které by na Petřkovice stačilo. Soupeř vyhrál zaslouženě.

Když pomineme pohárovou porážku, tak Krnov prožívá výborné jaro. Po příchodu Antonína Mury, manažera a trenéra v jedné osobě, jste se neskutečně zvedli…

Zvedli jsme se hlavně herně. Dnešní utkání bych z toho jara ale vyjmul, protože my se soustředíme hlavně na soutěž. Věřím, že kdyby to byl zápas krajského přeboru, tak si troufnu říct, že z naší strany by to mělo daleko vyšší parametry.

Petřkovice jsou již jistým postupujícím do divize, ale vypadá to, že nahoru by mohl jít i druhý tým. Vy na druhou příčku ztrácíte bod, mluví se v Krnově o postupu?

Jako hráči máme jasný cíl, chceme skončit druzí. Zda se posuneme do divize nebo ne, nezáleží na nás.

Vy osobně byste si vyšší soutěž ještě rád zahrál?

Musím říct, že jsem v Krnově dostal novou velkou chuť do fotbalu. Protože fotbal se tam dělá dobře. Chodí na nás v průměru okolo pěti stovek fanoušků, máme v soutěži suverénně nejlepší zázemí, myslím si, že divize by Krnovu slušela.

Je pravda, že diváky vám mohou závidět. Třeba v sobotu jich do Hlučína na MSFL dorazila necelá stovka…

Je to smutné, v jakém počtu chodí diváci na fotbal. Sleduju i třeba druhou ligu a i na ní jsou návštěvy podprůměrné. Je to k zamyšlení.

Pro vás osobně není krajský přebor málo? Přece jenom jste kopal i druhou ligu, fotbalem jste se živil…

Bohužel nabídka s adekvátní smlouvou, takovou, abych uživil i rodinu, nepřišla, proto jsem se musel poohlídnout jinde. Pro mě je prioritou práce plus fotbal na relativně dobré úrovni, který se dá s ní skloubit. Navíc mám rodinu a nějaké stěhování nepřipadá v úvahu.

Můžete prozradit, kde pracujete?

Dostal jsem se do ostravské firmy Škoda vagonka, v podstatě se jedná o čistou práci, kompletujeme vagony.

Hrával jste v minulosti i za rezervní tým rakouského ATSV Ober-Grafendorf, který hrál třetí ligu, dokonce jste i ve třetí lize nastoupil a vypadalo to, že dostanete profi smlouvu, proč to nakonec nedopadlo?

Je to tak, nabídka tam byla. Ale z rodinných důvodů to nedopadlo. Rodina má pro mě přednost a nechtěl bych ji vytrhávat z domácích podmínek.

Prošel jste i Vítkovicemi, které se derou nahoru, budou hrát třetí ligu, mají krásný stadion, tam vás to netáhne?

Když jsem hrál v Rakousku, s Vítkovicemi jsem trénoval, ale od té doby se hodně lidí v klubu vyměnilo, žádný kontakt nyní nepřišel, ani vazbu z klubu na nikoho nemám, takže je to bezpředmětné.

Krnov je ale z Ostravy, kde žijete, trošku z ruky. Nebo ne?

Je to padesát minut cesty a v podstatě celou svou kariéru jsem jezdíval, ať už to bylo do Mostu, do Nitry, Rakouska, takže tuto trasu zvládám dobře.