„Je to super! Máme velikou radost," vyhrkl ze sebe Tomáš Adamovský. „Podle mě jsme si záchranu zasloužili. Zvládli jsme obě utkání. V Kroměříži jsme to dotlačili k výhře a také tento zápas byl z naší strany velmi dobrý," myslí si opavský záložník.

Slezané byli od úvodu odvety aktivnější, jenže Hanáci z ojedinělého útoku udeřili a otevřeli skóre, což byla pro domácí psychická rána. „Bylo to smutné, ale věřili jsme, že to zvrátíme, což se nám povedlo," raduje se sedmnáctiletý fotbalista.

Právě ten se ve 44. minutě po rohovém kopu zavěsil do vzduchu a parádní hlavičkou z těžké pozice i s přispěním brankové konstrukce vstřelil klíčový vyrovnávací gól do šatny. „Mám z toho velkou radost. Bylo to docela těžké, protože jsem u toho couval, ale trefil jsem to," popisuje Adamovský, který byl vidět i po změně stran.

Zhruba po hodině hry se totiž po rychlé kombinaci zjevil tváří v tvář kroměřížskému brankáři, jenže ten si jeho přízemní střelu k levé tyči pohlídal. „Bavil jsem se o tom s trenérem, měl jsem to zatočit spíš na zadní tyč," přiznává naděje Slezského FC.

Jak hodnotí uplynulý ročník? „Jarní část jsme měli lepší než tu podzimní. Jak doma, tak venku jsme získali více bodů, byla to vydařenější fáze sezony," říká opavský rychlík. Baráž tak starší dorostenci Slezského FC stejně jako loni zvládli. „Nějak to oslavíme, to se musí. Příprava nám ale začíná už 1. července a je třeba se soustředit na další sezonu," uzavírá střelec vyronávací branky sobotního duelu Tomáš Adamovský.

Jan Šimek