„I když to tak ještě na konci minulého týdne nevypadalo, jarní část odehraji v Zábřehu," řekl Tomáš Binar. Jeho příběh letošní zimy ale začal ve frýdeckých Stovkách, kam zamířil na testy společně s Lukášem Krčmaříkem. „Zkoušku nám zařídil generální manažer SFC Alois Grussmann," poznamenal dvaadvacetiletý záložník, který měl být jednou z alternativ za Václava Mozola, jenž získal angažmá v prvoligových Teplicích.

S Krčmaříkem se Karel Orel po týdnu rozloučil, Binara si ještě ponechal. „Týden jsem s Frýdkem trénoval, následně odehrál přípravný zápas. Trenér mi poté řekl, že chce, abych ještě zůstal," vrací se ke své anabázi ve Stovkách.

I když jeho výkony byly hodnoceny kladně, Valcíři nakonec sáhli po zkušeném Gašparíkovi, byť ani ten nakonec ve Frýdku nezůstal. „Trenér mi řekl, že jsem dojem udělal, ale že potřebují zkušeného hráče," povzdechl si Tomáš Binar.

Jeho kroky vedly zpátky do Zábřehu. V klubu z Olomouckého kraje ale idylka ze dne na den skončila a mužský tým byl na několik dní rozpuštěn. „Zábřeh rozhodně nepadl kvůli finančním problémům, jak si někteří mysleli," podotkl odchovanec Slezského FC. Více nechtěl situaci komentovat.

„Vypadalo to, že je konec, to byl i důvod, proč jsme se nakonec s Kubou Swiechem objevili v Hlučíně," pokračuje Binar ve vyprávění. S týmem trenéra Milana Valachoviče absolvoval jen páteční trénink. „Ze Zábřehu volali, že krize je zažehnána a zda mám zájem za ně opět hrát.

Po skvělém podzimu jsem neměl důvod říci ne, v Zábřehu jsem byl maximálně spokojený," řekl Binar.

V Hlučíně nad jeho rozhodnutím kroutili hlavami. „Hlučínu jsem nic neslíbil. S panem Kotem jsem mluvil, navrhl mi podmínky, to bylo vše, nic jsem nikomu nesliboval," říká k jednání s Hlučínem. „Navíc v Zábřehu mají ambice hrát nahoře, nechtějí sezonu pouze dohrát," naznačuje důvody, proč se rozhodl pro Sulko.

Tým trenéra Jiřího Balcárka prošel změnami. „Podzim jsme měli výjimečný, vše si sedlo, vytvořili jsme skvělou partu. Tři kola před koncem podzimní části jsme vedli tabulku. Myslím si, že ani jaro špatné nebude, tedy alespoň podle hráčů, kteří nás mají posílit," dívá se směrem k jarní části Tomáš Binar.

Binarovi je dvaadvacet, sen vydobýt si pevné místo třeba v druhé lize ještě úplně z hlavy nevyhnal. „Člověk s věkem má na věci jiný názor. Musím ale přiznat, že zkouška ve Frýdku mi dala nový impulz. Poznal jsem jiný druholigový tým než je Opava, prostředí se mi líbilo. Dostalo se mi i pozitivních ohlasů.

Třeba mi to někdy ještě vyjde," uzavírá povídání synovec zlatého medailisty z Nagana Davida Moravce.