„Z Opavy jsem nadšený, zázemí na vysoké úrovni, o vše je tady skvěle postaráno," libuje si dvaadvacetiletý obránce.

Radost mu udělalo nejen skvělé prostředí, ale také spoluhráči, kteří jej mezi sebe přijali velmi rychle: „Mám z toho dobrý pocit, každému pomůže, když do nového kolektivu zapadne."

Čelůstka už má na svém kontě dva starty v přípravě, kdy musel skousnout také těžkou porážku 0:5 od olomoucké Sigmy. „Bylo to obtížné utkání, v prvním poločase jsme byli potrestáni za naše vlastní chyby, což nás hodně srazilo. Musíme si však pamatovat, že se jedná o přípravu a výsledky nejsou to nejdůležitější, nyní trénujeme dvoufázově a ta zátěž se na nás projevila.

Nemluvě o kvalitách Sigmy, která bude patřit k velkým favoritům," poznamenal Tomáš Čelůstka.

I přes výsledkově nepovedené druhé utkání věří, že může v Opavě přesvědčit o svých kvalitách: „Byl bych rád, kdyby se klub rozhodl podepsat se mnou smlouvu. Chci dokázat, že na druhou ligu mám," podotkl mladý obránce, který do sobotního zápasu přivedl svůj tým s kapitánskou páskou na ruce.

„Ještě před zápasem za mnou přišel František Metelka a řekl mi, co se na mě chystá. Budu tak dávat větší zápisné v kabině, ale vím, že to k tomu patří, aspoň bude něco v kase," usmál se.

Z případného angažmá v Opavě má u Čelůstků radost celá rodina, která má už fotbal v krvi, vždyť i jejich otec Rudolf hrával fotbal v dresu Zlína. „Určitě mě doma podpořili, když jsem jim řekl o zájmu Opavy. Tenhle klub má jméno a dobrou pověst, moc rád bych zde hrál," zakončil Tomáš Čelůstka.

Slavnější bratr bude Opavu více sledovat

Sobotní přípravný duel mezi olomouckou Sigmou a Opavou sledoval také obránce Ondřej Čelůstka, který jarní část strávil v anglickém Sunderland AFC. Důvod? Jeho mladší bratr Tomáš totiž bojuje o smlouvu v druholigové Opavě.

„Je pravdou, že Opava neměla tolik ze hry, především v druhém poločase, ale samotné utkání se mi líbilo. Bohužel mi uteklo první přípravné utkání SFC Opava, ale snad ještě nějaké uvidím. Příprava mi začala v půlce června a do té doby bych rád bráchu viděl co nejvíc," podotkl Ondřej Čelůstka, kmenový hráč tureckého Trabzonsporu.

„Proti Opavě jsem si zahrál ještě za Zlín, moc informací o ní ale nemám. Už kvůli Tomášovi se jí budu určitě více věnovat. Týmům, za které hraje, musím fandit," usmál se slavnější z bratrské dvojice.

Petr Večeřa