Třiadvacetiletý, mladší bratr slavnějšího Ondřeje se skvěle uvedl. Gólem a asistencí se podílel na vítězství svého týmu nad Frýdkem. Více se sobotním hrdinou v následujícím rozhovoru.

Tomáši, premiéra jako hrom, gól, asistence je na obránce slušná bilance a k tomu ještě tři body 
z horké frýdecké půdy…

Musím říci, že na začátku zápasu jsem měl až příliš velký respekt. Měl jsem prsty i v naší první brance, mrzelo mě dostoupení, které jsem udělal špatně. Trenéři i kluci mi říkali, ať si více dovolím a něco zkusím.

Zaplať pánbůh, něco mi ve druhé půli říkalo, pojď, vyjeď, uviděl jsem Frantu Metelku, ještě jsem si křikl, on mi to dal krásně mezi stopery, pak už to bylo jenom na mě. Naštěstí jsem to uklidil k tyči a vyrovnal.

Další minuty nám patřily, měli jsme šance, přidali jsme další dvě branky, k tomu penaltu. Jsem šťastný.

Nakonec se z vás stal i obávaný exekutor standardních situací, mám na mysli centr na Josefa Dvorníka, ze kterého vyústila třetí branka…

Co k tomu říci, já jsem tam jenom poslal balon, Pepa si krásně naběhl a parádně balon uklidil.

Zdálo se, že Frýdek po vyrovnávací brance docela znejistěl v defenzivě a Opava měla rázem hodně prostoru k útočení…

Je pravda, že Frýdek byl nucen po inkasované brance otevřít hru, musel se více cpát dopředu, nám se tam otvírala vrátka. Škoda, že jsme pár akcí nevyřešili lépe, mohli jsme dohrávat více v klidu. Šancí jsme si vytvořili dost.

Neproměněná penalta, to byl tanec na tenkém ledě…

Honza Schaffartzik je přitom na tréninku stoprocentní, proměňoval je i v přípravě. Teď to nedal, to se stává, příště ji určitě dá.

Zdá se, že Opava pokračuje ve stejných kolejích jako loni, kdy vyhrávala zápasy o gól a závěry pak byly ve znamení velkých dramat…

To je pravda, ale v závěru jsme působili koncentrovaně, nikdo nepanikařil. Když se zpětně ohlédnu, domácí dali oba góly šťastné.

Co váš bratr Ondřej, který hraje v Trabzonsporu, nechal se slyšet, že bude Opavě fandit…

Volal mi den před zápasem, přál mi hodně štěstí, teď když přijdu do kabiny, tak budu mít od něj určitě SMS.

Je vám třiadvacet, ve druhé lize jste zatím toho moc nenahrál, když se podíváme, tak dnešní utkání bylo vaše nejlepší v kariéře…

(usměje se) S tím souhlasím, odehrál jsem jen čtyři zápasy ve Vlašimi, kde to nebylo ono. Dnes mi tam pár věcí vyšlo, jsem šťastný.

Opava dala ve Frýdku tři branky, což je výrazné zlepšení oproti poháru a přípravě. Na druhé straně dvě ale inkasovala…

Frýdek nás nechal hrát, my jsme toho využili, branek jsme mohli dát i více, šance na to byly. Jenom škoda chyb v defenzivě.

Na kolik vás dnešní zápas vyjde, mám na mysli hráčskou kasu. Premiérový zápas a gól bez povšimnutí nezůstanou…

Vím, to bude asi drahé. Zdena Pospěch, náš pokladník, si mě najde a pořádně mi to spočítá, rád ale zaplatím.