Hlavu ale neskládá. „O sestavu se ještě porvu, musím makat a být hlavně zdravý," zdůrazňuje Tomáš Čelůstka.

Zimní příprava je v plném proudu a zápasy Opavy sledujete v civilu, co se stalo?

Poté, co jsem se vrátil z neúspěšné zkoušky v Baníku a zapojil jsem se do tréninku v Opavě, začal jsem mít problémy s achilovkou. Měl jsem obavy, zda tam nemám zánět. Bohužel to se nakonec potvrdilo. Lékař mi na deset dnů naordinoval dlahu a tím klid.

Vypadl jsem na čas z tréninkového procesu. Naštěstí už mohu alespoň běhat a v tomto týdnu dělat něco málo s balonem.

Z toho vyplývá, že na sestavu to zatím nevypadá…

Bude těžké vybojovat si základní sestavu, protože kluci už jsou někde dál než já. Budu muset hodně o sestavu zabojovat. Musím kvalitně potrénovat.

V čem máte největší deficit?

Chybí mi zápasová i tréninková praxe. Naposledy jsem hrál v Chórzowě a od té doby mě trápí zdravotní problémy.

Pojďme se vrátit k vaší baníkovské epizodě, vypadalo to, že do Ostravy přestoupíte, a nakonec jste se po deseti dnech vrátil…

Velký zájem měl o mě trenér Korytář, směřovalo to k mému přestupu do Baníku. Jenomže poté, co klub vyměnil trenéra a přišel pan Petržela, mé šance na angažmá začaly klesat. Nakonec z toho byla týdenní zkouška. Měl jsem i málo času ukázat, co ve mně je.

Asi jste hned tušil, že s příchodem trenéra Petržely vaše šance na angažmá výrazně poklesla, přece jenom už jste se spolu potkali ve Vlašimi, kde jste pod ním nehrál…

S takovou myšlenkou jsem do Baníku nešel. Chtěl jsem se o místo porvat, zkusit si zahrát ligu, upozornit na sebe. Jenomže trenér Petržela mě už měl nějak zaškatulkovaného a taky řekl, že chce hlavně sázet na odchovance.

Vy jste měl problém s trenérem Petrželou ve Vlašimi?

Dá se říct, že jsme si nepadli do oka. Nelíbí se mu můj styl hry.

V Baníku jste se spolu bavili?

Řekl bych, že ani moc ne. Měl jsem z Opavy povolení týden s Baníkem trénovat. Během něj hráčům nic neříkal, jen to sledoval z povzdálí. Odehrál jsem poločas na Sigmě a tím to pro mě skončilo.

Nelitujete toho zpětně, že jste do Baníku na testy šel? Přece jenom jste mohl mí podstatně větší šanci hrát v základní sestavě Opavy…

To je kdyby, takhle se na to nedívám. Nechci spekulovat, co by bylo, kdybych zůstal v Opavě. Zranění si nevybírá, začátek roku mě potkal tak, jak mě potkal. Bohužel musím brát realitu takovou, jaká je.

Stále máte cíl zahrát si v budoucnu první ligu?

Zahrát si ligu byl vždy můj sen, nevěším hlavu. Bylo by krásné zahrát si ligu tady s Opavou.