Záložník, který je kmenovým hráčem Třince, bojuje v současné době na dvou frontách. Vedle fotbalu ho brzy čekají státnice na vysoké škole. I když je maximálně vytížený, nestěžuje si. „Všechno se dá zvládnout, člověk jen musí chtít," usmívá se dobře technicky vybavený fotbalista, více se už rozpovídal v následujícím rozhovoru.

Máte za sebou zápas v Hulíně, který se Hlučínu povedl po všech stránkách…

S výsledkem i předvedenou hrou musíme být spokojeni. Když se podívám na dosavadní zápasy jara, tak z pěti utkání jsme čtyři vyhráli. Jediný výpadek přišel na Sigmě, šlo ale o utkání na půdě vedoucího týmu soutěže, takže se dá zkousnout.

V Hulíně jste začali dobře, měli jste šance, paradoxně první gól dal soupeř, s Hlučínem to ale neotřáslo…

Snažili jsme se hrát fotbal po celý zápas. Trenér nás nabádal k tomu, abychom hráli po zemi, soupeře jsme tak kombinačně přehrávali. Bohužel ten snad z první své akce dal gól. Od tohoto momentu jsme ještě více přidali, měli jsme tlak. Podařilo se nám vyrovnat, a když jsme dali vedoucí branku, Hulín se zlomil.

Hulín má přitom silný tým, v sestavě s řadou zkušených fotbalistů…

To je pravda, ale asi jim tento zápas nesedl, vidět byl pouze Červenka, zbytek zapadl do průměru.

Vám chyběli čtyři hráči ze základu, přesto to na výkonu znát nebylo…

To je pravda, ale nás aktuální situace ještě více semkla. Malchárek nahradil výborně Žižku, Váňa svůj premiérový zápas na stoperu také zvládl výborně. Uvědomovali jsme si, že nejsme kompletní, ale nebylo kam couvnout. Možná, že v kompletní sestavě bychom tak dobrý výkon nepodali.

Hlučín na jaře šlape, co vám pomohlo k tomu, že se tým dostal do formy?

Především máme za sebou kvalitní přípravu. Tým byl také vhodně doplněn, s příchodem Jardy Málka jsme kombinačně silní, osobně se mi s ním hraje výborně. Dalším aspektem je i to, že zvládáme závěry zápasů, ve kterých jsme během podzimu ztráceli body, a máme také štěstí, navíc, když už to vypadá špatně, podrží nás v brance Jirka Hlaváč. Věřím, že v tomto trendu budeme pokračovat v dalších utkáních.

Vypadá to, že jste se dokázali vyrovnat i s odchodem Foltýna a Limanovského…

Foltýna nahradil Málek, obavy jsme měli trochu z absence Limanovského, ale i s tím jsme se dokázali vyrovnat. Vůbec špatně nehraje Neumann. Na podzim jsme měli na kraje tři kvalitní hráče, jeden se tak na trávník nedostal.

V sobotu hostíte Orlovou, tady velí povinnost vyhrát…

Doma nemůžeme ztrácet body, pokud navážeme na výkon z Hulína, zápas zvládneme. Orlová ale nemá vůbec špatný tým, což dokázala v minulém kole vítězstvím nad Prostějovem. Musíme se na zápas dobře připravit.

Pojďme nyní k vaší osobě, určitě máte ambice hrát vyšší soutěž, než kterou je MSFL?

Chci hrát výše, ale uvidíme. Za měsíc dělám státnice na vysoké škole. Pak se musím rozhodnout, co bude dál. Pokud se nebudu živit fotbalem, půjdu do práce, s tím problém nemám.

Co studujete?

Magisterské studium, obor tělocvik a výchovu ke zdraví.

Dá se studium skloubit s fotbalem?

Určitě dá, kdo tvrdí, že fotbal a studium nelze skloubit, vymlouvá se. Osobně mi ve škole vycházeli a vycházejí vstříc, na nic si stěžovat nemohu. Člověk musí jen chtít.

Takže od nového školního roku vás můžeme vidět za katedrou?

Klidně se to může stát, nebráním se tomu. Dokážu si představit učit a vedle toho hrát fotbal pro radost.

Stále jste kmenovým hráčem Třince, není šance, že by vás trenér Kalivoda vzal do přípravy?

Dali mi najevo, že se mnou nepočítají. Mrzí mě to, ale nic s tím nenadělám.