Povedený zápas odehrál opavský středopolař Tomáš Jursa, který byl i blízko úvodní trefě.

Hned na startu zápasu totiž vypálil z hranice šestnáctky a Doleček se musel pořádně natahovat. „Vyškrábl mi to na roh. Na gól už čekám jak na slitování od pánaboha," usmívá se právě Tomáš Jursa.

Opavští na rozdíl od dvou předchozích druholigových utkání přežili úvodní patnáctiminutovku bez inkasované branky. „Podle mě jsme byli prvních patnáct minut aktivnější. Měli jsme i obrovské štěstí, že dal rozhodčí Vilimu (Vilému Fendrichovi - pozn. red.) jen žlutou kartu, protože si myslím, kdyby ho vyloučil, zápas by pro nás byl ohromně těžký," pokračuje.

Dopředu však hrozil i Slezský FC. V dobré pozici před bránou přestřelil po ostrém centru Zapalače Smola. „Měli jsme dvě tutovky, pak přišel první gól. Na šance jsme první půli určitě vyhráli. Řekli jsme si, že jsme lepší, a pokud takto budeme pracovat i po změně stran, tři body si odvezeme.

Hlavně jsme se nechtěli zatáhnout, ale přidat druhou branku," vysvětluje. To se Opavě podařilo, když po hodině hry zvýšil na 2:0 Smola. „Byla to brejková situace, kdy Gruss (Radim Grussmann - pozn. red.) zatáhl míč a plácl centr do šestnáctky. Smolič (Tomáš Smola - pozn. red.) byl tam, kde měl být.

Tento gól byl pro nás obrovskou vzpruhou. Pak už jsme si závěr takticky pohlídali," soudí opavský záložník.

Poslední venkovní výhra Slezského FC se datuje do roku 2014. Konkrétně 12. října Opava zvítězila na půdě Kolína, od té doby ani ťuk. „Přesně o tom jsme se bavili, že jsme snad rok a půl nevyhráli venku, což je neuvěřitelná série. Říkali jsme si, že to už není možné, musíme to zlomit a jeli jsme tady vyhrát," hlásí radostně.

Nyní se opavští fotbalisté představí doma. V sobotu je čeká bitva s Ústím nad Labem. „Musíme zůstat pokorní a soustředit se na další utkání. V sobotu už bude tato výhra historie a od pondělí začíná prvním tréninkem příprava na Ústí. Musíme jít zápas od zápasu a nekoukat se, kde jsme v tabulce," tvrdí bývalý středopolař právě ústecké Army.

„Vždycky je to pro hráče vyhecovanější hrát proti klubu, kde působil. Že by mi to ale svazovalo nohy, to ne. Myslím si, že se extra těší hlavně Smolič a šetřit je nebude," uzavírá Tomáš Jursa.

Jan Šimek