„V loni mě trošku zbrzdilo zranění, a tak jsem toho v Opavě moc neodehrál. Výkonost šla samozřejmě dolů, zájem o mé služby pak projevil Prostějov a Opava mě sem pustila na hostování," líčil Tomáš Machálek důvody svého příchodu.

On sám však nevidí svůj návrat do MSFL jako nějakou tragédii: „Sice budu hrát horší soutěž, ale zase v klubu, který moc dobře znám. Vracím se vlastně domů. Můžu taky trávit víc času s manželkou."

Kádr, ze kterého Machálek odcházel do Opavy, se také příliš nezměnil. „Většinu kluků znám velice dobře. Navíc mi říkali, že v kabině je výborná parta, což jsem si taky za poslední týden potvrdil," usmíval se Tomáš Machálek.

Ofenzivní eso však nebude v Prostějově hrát na hrotu, jak bylo zvyklé. Útočná kvalita Karla Kroupy a Petra Nekudy vytlačila Machálka do zálohy. „Když o mě projevil trenér Jura zájem, tak se mnou počítal na místo krajního záložníka. V nejhorším se mnou, ale může počítat i do útoku, tam to mám radši," pomrkával Machálek.

I když je pravověrným útočníkem, zálohy se nebojí, podporovat jej bude totiž nejlepší kamarád. „Fotbal je stejný v útoku i v záloze. V útoku se sice cítím lépe, ale v záloze mě bude zezadu podporovat můj nejlepší kamarád Martin Hirsch," chlubil se Tomáš Machálek.

Ten má za sebou také první zápas. Prostějov v přípravě zdolal olomouckou Holici 4:0. „Co se kvality týká, tak to nebylo nic moc, ale kdybychom takto vyhrávali i ligové zápasy, tak by to zas tak špatné nebylo," smál se Machálek.

On sám se momentálně léči z rýmy, a tak dokonale zapadl do prostějovského lazaretu. „Už to není tak hrozné. Kluci se uzdravují, takže začínáme hrát, jak bychom měli. Moje rýma je taky na ústupu, takže doufám, že už budeme jen a jen ladit formu."