Devětadvacetiletý rodák z Krnova mohl přidat ještě jeden gól, ale volil přihrávku na lépe postaveného Jana Schaffartzika, který netrefil prázdnou branku. Opava zažívá slušný vstup do sezony. Nyní míří na Žižkov, kde na ni čeká druholigový nováček z Vyšehradu.

„Musíme makat dál, nikdo se z nás sám neposadí na zadek," podotkl Tomáš Mrázek, autor vítězné sobotní branky.

Vlašim dnes kousala, přišlo mi, že předvedli lepší výkon než před týdnem České Budějovice, jaký je na to váš názor?

Mám stejný názor. Vlašim předvedla dobrý výkon, hráli dobře, snažili se, šlo o vyrovnaný zápas se šťastným koncem pro nás. Průběh ovlivnilo soupeřovo vyloučení. Přesilovku se nám podařilo využít. Jen je škoda, že jsme nepřidali další góly, šance k tomu byly.

Když to shrneme, šlo asi o nejsilnějšího soupeře, který v této sezoně proti Opavě nastoupil…

Řeknu to takhle, největším zklamáním pro mě byly Budějovice. Klidně jsme tam mohli i vyhrát, jenomže jsme pohořeli v koncovce.

Vraťme se k okamžiku, kdy jste vstřelil rozhodující gól zápasu, gólman Vorel si na míč sáhl…

Na míč si sáhl, ale to bylo vše. Vsadil jsem na razanci a udělal jsem dobře, hrál mi do karet i mokrý terén.

Asi vám spadl velký kámen ze srdce, že čekání na gól netrvalo ve vašem podání dlouho…

(usměje se) To je pravda. Když to shrnu, tak jsem minutově odehrál necelý jeden zápas, takže bilanci mám dobrou, věřím, že nezůstanu u tohoto jednoho gólu a brzy přijdou další. Na druhou stranu je výborné, že se daří celému týmu.

Během utkání jste si vypracoval ještě jednu velkou šanci, ale nakonec místo zakončení jste volil přihrávku na Jana Schaffartzika…

Mohl jsem zkusit zakončit, ale vždy se koukám ještě vedle sebe, Honza byl v lepší pozici, mohl dávat do prázdné brány, bohužel se mu to nepodařilo.

Opava má na kontě sedm bodů ze tří zápasů, lepší rozjezd jste si nemohli přát…

Sedm bodů je výborných. Nyní jedeme na Žižkov, kde nás čeká Vyšehrad. Nebude to jednoduché utkání, ale chceme ho vyhrát.

Vyšehrad je sice nováčkem, ale dokázal doma porazit Vlašim…

K utkání pojedeme v ideálním rozpoložení, ale rozhodně ne s vědomím, že vyhrajeme dva tři nula. Naše dosavadní výkony musíme v Praze podložit, oni musí mít z nás strach. Na druhou stranu musíme pořád makat, protože nikdo se z nás sám na zadek neposadí.

Václav Jurečka: Musíme zůstat nohama na zemi

Václav Jurečka

Povedený zápas odehrál v sobotu opavský ofenzivně laděný záložník Václav Jurečka. Byl to právě on, který svou nekompromisní bombou pod břevno poslal v první půli Slezský FC do vedení. Vlašim však po změně stran dokázala srovnat a vítězství Opavy musel zachraňovat střídající Mrázek.

„Pro nás to byl jeden z nejtěžších zápasů, který jsme v sezoně zatím hráli. Bylo štěstí, že jsme po inkasované brance brzy otočili skóre. Všichni jsme spokojeni, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce," řekl na úvod Václav Jurečka.

Opavští totiž ve 26. minutě po trefě Jandy prohrávali, ale o čtyři minuty později po výtečně zahraném signálu zůstal úplně volný Kuzmanovič, který se trefil náramně 1:1. „Něco jsme zkoušeli a poprvé to vyšlo. Věděli jsme, že Vlašim má rezervy v bránění standardních situací, takže jsme si na to věřili. Zaplaťpánbůh, že jsme brzy srovnali a dali na 2:1,"oddechl si opavský mladík, který vzápětí otočil skóre.

„Důležitý byl souboj s obráncem, který jsem vyhrál. Přetlačil jsem ho a potom jsem už jen chtěl trefit bránu. Bylo to docela blízko. Věděl jsem, že když dám velkou ránu, gólman nebude mít šanci. Spadlo to pod břevno, takže jsem rád," směje se rychlonohý fotbalista. Úvod druhé půle se však Slezanům nevydařil a Hronek po laciné chybě srovnal na 2:2.

„Začátek jsme moc nechytli, ale všichni se snažili a udělali vše pro to, abychom dotáhli zápas do vítězného konce," tvrdí jednadvacetiletý záložník či útočník. Opavě pomohlo, že po hodině hry putoval z hřiště kvůli druhé žluté kartě obránce Toml. Ten se mimochodem nechal vyloučit během necelých dvaceti minut pobytu na hřišti.

„Než došlo k vyloučení, měli více ze hry hostující. Nám to dodalo klid na kopačky. Od té doby jsme byli na hřišti už jen my," má jasno opavský odchovanec. Po třech zápasech má Slezský FC na kontě sedm bodů a v nové sezoně ještě neprohrál.

„Takový byl záměr. Snažíme se takto jít zápas od zápasu. Chce to zůstat nohama na zemi a tvrdě bojovat, protože jen to přináší ovoce," říká hráč, který se z útoku posunul na pravý kraj zálohy. Teď vyjíždí Opava na půdu nováčka z Vyšehradu.

„Sám jsem na zápas zvědav. Nějaká utkání jsem tam odehrál, bude to příjemná konfrontace. Máme celý týden na to, abychom se na soupeře připravili. Do zápasu půjdeme s tím nechat na hřišti všechno," dodal na závěr Václav Jurečka.

Jan Šimek