„Nostalgie mě přepadla, to přiznávám," svěřil se po utkání Tomáš Mrázek, z hřiště odcházel zklamaný. Jeho tým prohrál 1:0, ale za předvedený výkon se Slezané stydět nemuseli.

Tomáši, domů nevezete ani bod. Nicméně za předvedený výkon jste si asi něco odvést zasloužili, souhlasíte?

Hradec byl nakonec šťastnějším týmem. Na rozdíl od nás dokázal vstřelit branku. My jsme ale předvedenou hrou nezklamali, snažili jsme se hrát a myslím si, že bod jsme si tady uhrát zasloužili.

Opava opět doplatila na zahozené šance, hlavně ta od Jakuba Přichystala byla z kategorie stoprocentních…

Kuba to trefil dobře, bohužel gólman Ottmar předvedl výborný zákrok, těžko mohl ve své pozici zakončovat jinak. Mrzí mě situace, kdy dával míč na pětce, chyběl kousek, abych balon trefil. Celkově jsme si ale až zase tolik stoprocentních šancí nevytvořili, některé situace jsme dobře nevyřešili.

Trenér Jan Baránek si už několikrát postěžoval, že mu chybí koncový útočník…

Nemyslím, že by to bylo jen o koncovém útočníkovi. Šance mají i další hráči, třeba i Honza Žídek jako stoper. Máme velký problém s předfinální fází. Dokážeme se dostat do tlaku, bohužel situace, které z něj pramení, nedokážeme vyřešit dobře.

Opava už devět zápasů nevyhrála, nestraší vás už tato černá série?

Je to dlouhá doba, bohužel. Ze sedmi remíz, které jsme uhráli, jsme měli čtyři zápasy vyhrát. Ale nemá si smysl dělat alibi. Naším problémem je fakt, že nedokážeme dobře rozehrané zápasy dotáhnout do vítězného konce.

Dá se říci, že Opava hraje v současné době o záchranu?

O záchranu hrajete do té doby, dokud ji nemáte jistou. Kvůli remízám máme tolik bodů, kolik máme. Věřím, že jedno vítězství všechno zlomí. Ústí musíme porazit za každou cenu, ať se do záchranářských problémů nezamotáme úplně.

Vy jste domácí zápas s Táborskem vynechal, proč?

Na konci týdne mě postihla střevní viróza, měl jsem oslabený organizmus, nebylo to ani na lavičku. Jsem rád, že jsem dostal opět trenérovu důvěru.

V barvách Hradce Králové jste si připsal první ligový start, přepadla vás dnes nostalgie?

Určitě. Na angažmá v Hradci nezapomenu, přece jenom jsem si tady zahrál ligu. Zdejší prostředí na mě dýchlo. Mile mě překvapili lidé z klubu, kteří na mě nezapomněli a přivítali mě .

Co říkáte na hradecký stadion, tady je jasně vidět, že se zastavil čas…

Ano, ale budou ho přestavovat. Stokrát raději ale budu hrát v Hradci Králové než někde v Sokolově nebo Vlašimi.