„Už jsem se s tím vyrovnal. Samozřejmě že občas člověku prolétnou v hlavě myšlenky, co dělal špatně, proč musel skončit," svěřuje se Tomas Radzinevičius.

Jeho bývalí spoluhráči jsou v plné přípravě na druhou polovinu sezony, on nyní čeká na odpolední trénink rezervy. „Je to zvláštní, ale už jsem si zvykl, mám teď více času na malého, občas si během dopoledne chodím zaběhat," popisuje svůj denní program jednatřicetiletý fotbalista.

Kromě toho řeší také svou budoucnost. „Chci mít jasno do konce ledna, abych se co nejdříve připojil k novému klubu," podotýká třiadvacetinásobný litevský reprezentant. O jeho služby stál například třetiligový Frýdek-Místek.

„Nechci vypadat rozmazleně, ale ještě nejsem tak starý, abych hrál jen MSFL. S díky jsem odmítl," přiznal Tomas Radzinevičius. Jeho prioritou je zahraničí. „Dostala se ke mně hodně finančně zajímavá nabídka z Vietnamu. Musím brát ale ohledy na rodinu. Kdybychom neměli malého Donatase, tak bychom do toho asi s manželkou šli," tvrdí útočník, kterého pro český fotbal objevili v Liberci.

Nyní má ve hře ještě Moldavsko, Rakousko a Holandsko. „Čekám, s čím přijde můj agent. Chci do zahraničí," má jasno Tomas Radzinevičus. S tím, že by odehrál jaro v opavském béčku, příliš nepočítá. „Ani moc nechci, nemělo by to smysl," doplnil jednatřicetiletý Litevec. Nad tím, že by naskočil zpět do opavského áčka, vůbec nepřemýšlí.

„Jednou mi trenér řekl, že s mými službami nepočítá. Nemá smysl se tím dál zaobírat. Musím jít jinam," poznamenal rodák z Marijampolė. Opavě bude fandit nadále. „Hlavně ať kluci druhou ligu zachrání, strašně moc jim to přeji. Pro Opavu by sestup byl tragédií. Vždyť fanoušky a zázemí má Slezský FC ligové," končí povídání Tomas Radzinevičius.