Mluvilo se dokonce o utrženém křižáku a s tím související osmiměsíční pauzou. „Nebylo mi ze začátku dobře na duši. Ale po konzultaci s lékařem jsem byl naladěn optimisticky,“ přiznal Tomáš Smola.

„Před týdnem jsem byl na menší operaci, kdy mi koleno vyčistili. Dostal jsem berle, které jsem v pátek odložil. Nyní mě čeká rehabilitace. Obdobně jsem řešil druhé koleno loni,“ přiblížil osmadvacetiletý útočník.

Tomáš Smola sice bydlí v Lounech, ale domů do Čech ještě nevyrazil, byť má volno. „Já jsem doma v Opavě,“ usmál se autor sedmi podzimních opavských branek a k nejbližšímu programu dodal: „Mám zde ještě nějaké povinnosti. Čeká mě zpívání koled s Deníkem a pak chci jít ještě na basket. Až budu doma, vydám se na hokej do Litvínova.“

Domů do Loun se chystá vyrazit okolo dvaadvacátého prosince. „Abych pravdu řekl, Vánoce nějak extrémně neprožívám. Ale těším se moc na rodinu a taky na kamarády, které jsem dlouho neviděl,“ prozradil Tomáš Smola.

Závěr podzimní části zvládli opavští fotbalisté stylově. V nervy drásající bitvě porazili Hradec Králové a nakonec si udělali zabijačku. Právě Tomáš Smola byl při ní pravou rukou řezníka Denisa Nemináře.

„Zabijačka nám vyšla luxusně. Všichni jsme si ji pořádně užili a rádi bychom z ní udělali tradici. Všechno vymyslel Jarda Rovňan, má za to náš obdiv,“ chválil technického ředitele SFC opavský sniper.

K samotné podzimní části řekl: „Jsme na prvním místě, ale měli jsme mít o pár bodů více. Některé zápasy jsme zbytečně ztratili. Říká se, že hrajeme pod tlakem. Ten je hlavně od fanoušků, kteří nás už vidí v lize. Osobně s žádným tlakem ale problém nemám.“