„My můžeme být rádi, že soupeř neproměnil hned v první minutě penaltu, jinak by to bylo složité utkání. Nějaké šance jsme si vytvořili, ale neproměnili jsme je," řekl na úvod Václav Jurečka.

Průběh nedělního zápasu byl vyrovnaný a nezaujatý divák se rozhodně nenudil. Šance střídala šanci na obou stranách hřiště. „Myslím si, že jsme nehráli špatně. Přece jen bod z venku je plusový. Jak už jsem řekl, soupeř i my jsme si několik slibných příležitostí vytvořili, ale ty zůstaly nevyužity. Zápas byl vyrovnaný," soudil mladý útočník Slezského FC, který se do hry dostal na začátku druhého poločasu, kdy na hrotu útoku nahradil Tomáše Komendu.

V 53. minutě přišla největší šance zápasu z pohledu opavských fotbalistů. Agilní Hrabina vysunul Jurečku, který unikal sám na gólmana Fryštáka, ale skórovat nedokázal. „Matěj Hrabina mi dal skvělou přihrávku a šel jsem sám na gólmana. Měl jsem ho asi přelobovat, ale zkoušel jsem mu to dát mezi nohy. Bohužel tam překážela noha brankáře," pokrčil rameny devatenáctiletý forvard.

Ten se do další zajímavé pozice dostal v nastaveném čase, kdy jej parádním centrem našel Sedláček, ale Jurečka hlavičkoval vedle.

Oproti rezervě, kde se opavskému odchovanci daří, je to v áčku z jeho strany zatím velká bída. „Mohl jsem dát gól, škoda. Musím to urvat, ať mi to tam začne konečně padat. Nedá se nic dělat, musím pracovat dál a snad se na mou stranu přikloní i štěstí," doufal fotbalista s číslem devět na žluto-modrém dresu, jenž ve finále bod z půdy Slovácka bral.

„Bod z venku se počítá. Navíc jsme nějakých osm nebo devět zápasů neprohráli, takže jen tak dál," uzavřel krátké povídání útočník Václav Jurečka.

Jan Šimek