Nestalo se, v závěru udeřil střídající Mičola a Baník si z Opavy odvezl tři body. „Bohužel. Fotbal je o tom, kdo dá gól. Nedáte jej, tak prohrajete. Byli jsme lepším týmem, mohli jsme to urvat. Strašně nás to mrzí," těžko hledá slova Václav Jurečka.

Právě on mohl už po sedmi minutách otevřít skóre, ale vychytal jej Vašek. „V zakončení možná chybělo víc klidu. Mohl jsem si to vzít pro sebe. Ta první šance byla tisíciprocentní. Neodpouští se to. Buď dáte gól a vyhrajete, nebo nedáte a dopadne to jako nyní," klopí zrak.

Opavští začali po hodině hry Baník tlačit a další tutovku měl šikovný ofenzivní hráč Slezského FC dvacet minut před koncem. Jeho ránu z ideální pozice ale tečoval Breda do zámezí. „Co si vzpomínám, Ostrava kromě jednoho břevna nic neměla. Šance byly, ale chyběla nám lepší finální fáze. Možná štěstí. Je to škoda," mrzí opavského odchovance.

Derby okořenily skvělá kulisa i atmosféra. „Chtěli jsme vyhrát a fanouškům poděkovat za to, jak nám celý rok, ale někdy i celý život fandí. Bohužel se nám to nepovedlo, ale liga je dlouhá a stát se může cokoliv. Viděli jsme, že Frýdek-Místek porazil Ostravu, takže je to ještě otevřené. Tento boj nerozhodne," myslí si dvaadvacetiletý borec.

„Derby je vždy specifické. Nijak zvlášť jsme k tomu nepřistupovali, ale strašně jsme chtěli vyhrát. To se nám nepovedlo. Musíme sklopit hlavy a jet dál. Liga je dlouhá," dodává. Jak vnímal, když za stadionem duněly dělobuchy? „Něco slyšíte, ale během zápasu není na vnímání čas. Soustředíme se na hru. Musíme v tom pokračovat. Jdeme dobrou cestou," myslí si Václav Jurečka.

Jan Šimek