Byť se svěřenci trenéra Romana Skuhravého ze všech sil snažili, podali obětavý výkon a Sigmu i porazili, Baník si paralelně hrané utkání se Znojmem pohlídal.

„Věděli jsme, že to nemáme ve svých rukách, chtěli jsme se však důstojně rozloučit s druhou ligou. V sezoně jsme předváděli pěkný fotbal, přišel skvělý trenér, který nás naučil spoustu super věcí. Jsme rádi, že se nám povedlo porazit další, vlastně ligový, tým," komentoval Václav Jurečka, jenž se pozastavil i nad tím, že Opavě k postupu nestačilo ani třiašedesát získaných bodů:

„Je to škoda, zvlášť když si uvědomím, kolik bodů jsme měli v minulém roce. Je k zamyšlení, proč to nevyšlo. Důležité zápasy, jak doma s Baníkem, tak finále poháru a další těžké duely, jsme bohužel nezvládli."

V závěru zápasu šel ovšem stranou i výsledek opavského utkání. Se svou aktivní kariérou se při střídání rozloučil bývalý reprezentační obránce Zdeněk Pospěch. Všech 6136 diváků mu vestoje dopřávalo několikaminutový aplaus.

„Co naši fanoušci předvádí celou sezonu, je neskutečné. Jak se rozloučili se Zdenou, takovou rozlučku s kariérou bych si jednou také představoval, akorát jsem teprve na začátku. Musím jim poděkovat, byli opravdu fantastičtí. Jezdili za námi velké dálky, například do Sokolova. Za to, v jakých počtech tam vyráželi, klobouk dolů," popisoval dále forvard Opavy, jehož společné působení se Zdeňkem Pospěchem výrazně obohatilo:

„Fotbalově mi to dalo strašně moc. Možnost učit se od takového profesionála nepřichází každý den. Měl jsem štěstí s ním sedět v kabině, neustále jsem ho sledoval a musím mu vyseknout poklonu za to, jaký je profesionální hráč. Je velká škoda, že končí. Doufal jsem, že s námi vydrží ještě jednu sezonu, bohužel se mi to ale nesplnilo."

Opavští fotbalisté v rychlém sledu po sobě odehráli druhý vrchol sezony. Nedávno padli ve finále MOL Cupu proti Zlínu. „Sám za sebe říkám, že to neskousnu ještě hodně dlouho. V Opavě jsem nějakých dvanáct let a nepamatuji si, že by se za tu dobu hrál tak důležitý zápas," uzavřel.