Ten se přitom na hřiště dostal až po hodině. Konkrétně v 61. minutě, kdy nahradil Tomáše Jursu. „Je to super! Jsem rád, že mi to konečně vyšlo, protože jsem se v poslední době trochu trápil. Když jsem dostal šanci v utkání s Ústím, nebylo to úplně ono," uvědomoval si Václav Mozol.

„Jsem rád, že jsem si mohl zahrát alespoň půlhodinu, ale hlavně, že to vyšlo a máme tři body. Ty jsou pro nás před derby s Baníkem strašně důležité," přiznává. Opavští si za výhrou na pardubickém stadionu šli. Už v prvním poločase hrozili. Velkou šanci měl Hrabina, ale orazítkoval jen brankovou konstrukci.

Slezané se tak prosadili v závěru. Nejprve se perfektní hlavičkou blýskl střídající Smola a chvilku nato přidal druhý gól Žídek. „Chtěli jsme tři body už jen z toho důvodu, že nás čeká derby. Ať je to ještě víc vyhrocené a vytáhneme se na Baník. Po zápase s Ústím jsme měli čas. Utkání jsme hodně rozebírali a mluvili spolu. Myslím, že jsme to odčinili," hlásí záložník Slezského FC.

Právě po jeho centru dal Smola hlavou úvodní branku. „Hlavně jsem chtěl do vápna poslat střílený centr, aby to nebyl žádný kopec. Viděl jsem, že přišel Tomáš (Smola - pozn. red.) a věděl jsem, že se tam bude pohybovat," tvrdí Mozol.

Přitom na standardní situace se Opava nijak speciálně nepřipravovala. „Netrénovali jsme je ani jeden trénink. Jasně, pár standardek jsme si kopli, ale to nebylo nic extra," dodává.

Nyní před Opavany stojí výzva s označením Baník. Slezské derby je na programu už ve středu 14. září od 19 hodin. „Mluvíme o něm už dlouho. Jak pro nás, tak pro fanoušky je to zápas roku. Přijde plný dům. Podle mě to bude nejhezčí zápas v historii druhé ligy," myslí si šikovný středopolař.

Nerozklepou se hráčům před takovým kotlem kolena? „Spíš se na to těšíme. Uvidíme, co fanoušci předvedou. Je jasné, že to bude velký hukot," usmívá se fotbalista, jenž pochází z Bolatic. „Někteří kluci jezdí na Opavu docela dlouho, ale ve vesnici převažují baníkovci. Dokonce je tam baníkovská hospoda," prozrazuje na závěr.

Jan Šimek