To se Opavským povedlo, domácí premiéru zvládli vítězně a mohli si užít bouřlivé ovace na stadionu v Městských sadech.

„Frýdek hned z první šance dal gól, ale bylo důležité, že nás to nepoložilo, ale naopak se nám podařilo skóre otočit. Pak jsme však dostali zbytečnou branku na 2:2. Frýdek dal ze dvou šancí dva góly, což se občas stane. My jsme spoustu příležitostí nedali a poločas skončil remízou, což byla škoda," řekl na úvod Vilém Fendrich.

„Do druhé půle jsme šli s tím, že to chceme zlomit, že jsme jasně lepší a musíme to tam dotlačit, což se nám povedlo," dodal rychle. Jak psychicky náročné je pro gólmana inkasovat prakticky z druhé střely na bránu? „Člověk to musí co nejrychleji hodit za hlavu a chytat dál, protože to stejně nevrátí," vysvětlil opavský brankář.

A parádní rána Šumského do šibenice se chytat dala? „Nevystupovali jsme proti němu, on si míč připravil a trefil to fantasticky. Udělal jsem maximum pro to, abych to chytil, ale v tu chvíli to trefil asi nejlépe, jak to šlo," uznal.

Opavští fotbalisté už potřetí museli otáčet nepříznivé skóre. Stalo se jim to na Andrově stadionu, v poháru na hřišti Šumperka i nyní proti Valcířům.

„Víme, že náš tým má sílu a je silný v kombinaci. Šance si vypracuje. Jde jen o to, jestli nám tam něco padne, nebo ne. Je to pro nás povzbuzení do dalších zápasů," uvedl Fendrich. Ten přišel do slezské metropole na roční hostování z Jablonce. Jak se mu v Opavě zatím líbí? „Jsem maximálně spokojený. Takové podmínky jsem skoro nikde nezažil. Jsou srovnatelné, ne-li lepší, než v Jablonci. Je to tady fantastické prostředí," pochvaloval si.

Užil si sobotní atmosféru, o kterou se starali především příznivci žluto-modrého klubu. „Musím říct, že takové fanoušky jsem jak v první, tak ve druhé lize nezažil. Jsem šťastný, že nám fanoušci vytvořili takové domácí prostředí. Hrálo se mi výborně. Před takovým publikem to ani jinak nejde," nešetřil chválou.

„Už když jsem přicházel, slýchával jsem od kluků, že atmosféra je tady výborná, což se jen potvrdilo. Příznivci jsou výborní a my jim za podporu děkujeme," doplnil pětadvacetiletý gólman.

V pátek čeká Opavu mise na jihu Moravy. „Ve Znojmě se hraje vždycky špatně. Bude to těžký zápas, ale chceme tam uspět a prodloužit naši sérii neporazitelnosti, co nejdál to půjde," uzavřel Vilém Fendrich.

Jan Šimek