„První půlku jsme neodehráli špatně. Bylo to naprosto vyrovnané. Ve druhém poločase jsme dostali nešťastný gól, kdy do toho Šafi (Jan Schaffartzik – pozn. red.) šáhnul, i když šel míč vedle. Pak jsme dostali druhou branku po ruce z penalty. Nebyly to góly po nějakých vypracovaných akcích," popisuje Vilém Fendrich, který odchytal zápas silnějších sestav.

Ševci jej ovládli v poměru 3:0. „Pak už nás Zlín přehrával. Z naší strany to bylo takové neurovnané. Zvykali jsme si na nový systém, kterým hrajeme," dodává.

Opavští zkouší nové rozestavení 3-4-3. „Jde hlavně o to, abychom si zvykli na to, jak budou halfbeci hrát. Máme na to měsíc. Řekli jsme si, že tento systém zkusíme hrát do konce ledna. Uvidíme, jak nám to půjde," vysvětluje opavský gólman.

Ten je ve Slezském FC na ročním hostování z Jablonce, který má však díky klauzuli ve smlouvě možnost stáhnout si Fendricha zpátky v podstatě kdykoliv. Jaká je aktuální situace? „V současné době pořád nevím. Čekám, jak to bude. Osobně chci jednoznačně zůstat v Opavě a sezonu tady dohrát. Po návratu do Jablonce bych měl asi malou šanci chytat. Potřebuju zápasové vytížení. Tady šance je, chci se o ni poprat," hlásí brzy šestadvacetiletý brankář, který nyní žije v nejistotě.

Stačí jeden telefon a může si balit kufry. „Je to nepříjemné. Vzal jsem si do Opavy přítelkyni, která tady začala pracovat. Čekal jsem, že alespoň tuto sezonu tady dokončím. Teď v půlce se stane tohle, že Jablonec začne něco vymýšlet," mrzí Fendricha.

Povede se Slezanům podzimní jedničku udržet? To nyní záleží na domluvě obou klubů. „Vůbec nevím, jak to dopadne. Makám pořád dál, jako bych tady zůstal. Co přijde, to neovlivním," uzavírá.

Jan Šimek