„Trénuji s libereckým áčkem a čekám, jak mi dopadne poslední kontrolní rentgen," říká Vladimír Coufal. Poté, co pro něj nedopadly dobře testy na Spartě, ozval se Liberec. „Bohužel jsem se zranil. V přípravném utkání jsem nastoupil za juniorku a zlomil si čéšku v pravém koleni. Bylo jasné, že můj přestup se odloží. Přece jen nikdo nekoupí zraněného hráče," dobře si uvědomuje mladý obránce.

Po přestupu z Hlučína do Opavy se jeho kariéra začala slibně rozvíjet. „Mrzí mě, jak všechno nakonec dopadlo. Ale i to patří k životu. Věřím, že se má kariéra jen mírně přibrzdila," míní Vladimír Coufal. Papírově patří Opavě, která ho dokonce stále platí. „Kluby se na mém přestupu ještě nedohodly. Věřím, že příští týden všechno dobře dopadne a já budu brzy moci nastoupit za Liberec," podotkl rodák z Ludgeřovic.

Jak to tak vypadá, sever Čech, přesněji liberecká destinace, je fotbalistům z Opavska zaslíbená. V klubu působí Jan Nezmar, Vojtěch Hadaščok a vedle Coufala také nově Daniel Dydowicz. „Krajanů je nás tady dost, ještě nesmím opomenout Zbyňka Musiola z Vřesiny," doplnil dvacetiletý rychlonohý obránce.

Právě jeho krajané mu pomáhali na severu Čech s aklimatizací. „Než jsem dostal byt, bydlel jsem s Danem Dydowiczem na pokoji, docela dost mi pomáhal Vojta Hadaščok," pochvaluje si Vladimír Coufal, k osobě Jana Nezmara pak říká: „Honza je velkou personou, prostě respektovaná osoba. V kabině pak působí jako takový liberecký Sedlo."

I když další fotbalový osud Vladimír Coufal spojí s největší pravděpodobností s Libercem, na své předchozí štace Opava a Hlučín nezapomíná: „Sleduji oba kluby. Škoda jen, že Opavě se nedaří, ale já věřím, že se zvedne. Výkony Hlučína mě těší, jsem rád, že Tomáš Binar s Lukášem Krčmaříkem všem dokazují, že fotbal hrát umí."