Zdeněk Pospěch se připravuje na svůj druhý návrat po operaci kolene. Ten první mu nevyšel. Osudný se mu stal přípravný duel s Karvinou, ve kterém se ozvalo nemocné koleno, následovala několikaměsíční pauza.

V neděli dopoledne už ale bývalá opora reprezentace vyběhla na trávník k mistrovskému zápasu za divizní rezervu.

„Byl to můj nápad. Nejel jsem s áčkem do Táborska, chtěl jsem hrát. Potřeboval jsem vědět, jak na tom jsem. Nastoupit někde na deset minut by mi nic nedalo. V béčku jsem mohl hrát od začátku," řekl Zdeněk Pospěch.

Na hřišti vydržel dvaasedmdesát minut. „Bral jsem to jako test, co koleno vydrží. Ze začátku jsem měl problémy s rozehrávkou, několik pokažených přihrávek. Bylo vidět, že jsem měl delší výpadek, chvíli trvalo, než jsem se dostal do tempa," přiznal osmatřicetiletý fotbalista.

„Musím zapracovat ještě na kondici a herní stránce. Nedostatků cítím ještě dost," podotkl bývalý zadák Baníku, Sparty, Kodaně a Mohuče.

Na otázku, kdy ho uvidíme v dresu opavského áčka, s úsměvem odpověděl: „Momentálně bych nebyl v sestavě platným hráčem. Uvidím, jak bude koleno reagovat v dalších dnech. Musím přiznat, že v poločase jsem cítil bolest."

Na finále MOL Cupu by už ale připravený být mohl. „Možná ano, ale na druhou stranu nechci zasahovat do něčeho, co funguje, chci být pro tým prospěšný," poznamenal Zdeněk Pospěch.