„Cestovali jsme celou noc, trochu jsem se vyspal a teď mám před sebou další zápas," usmíval se Zdeněk Pospěch, který nastoupil v sestavě současných hráčů Slezského FC, stalo se tak vůbec poprvé v historii této exhibice, neboť vždy hrával za krajánky.

Zápas německé Bundesligy si užil. „Hrálo se v super atmosféře, škoda jen že Mohuč nějaký ten bodík neuhrála," poznamenal čerstvý šestatřicátník. Lídr Bundesligy vyhrál 2:1. Při příchodu na stadion ho přepadla nostalgie.

„Musím přiznat, že ano, obzvlášť když vidím atmosféru, která na fotbale panuje, a také to, jak se lidi ke mně chovali, bylo to hodně příjemné. Měl jsem možnost pokecat s hráči, lidmi, kteří v klubu pracují, a samozřejmě s fanoušky," dodává bývalá opora Mohuče.

Zdeněk Pospěch také navštívil kabinu. „S každým jsem se přivítal, bylo vidět, že mě kluci rádi vidí," dodal.

Dokonce ho přemlouvali, aby se vrátil. „Spoluhráči i lidi s managementu se mě snažili přemluvit, ale šlo spíše o srandu," prozradil Deníku nejlépe hodnocený český fotbalista loňského ročníku německé Bundesligy.

Samotné utkání sledovala současná opora Slezského FC Opava na tribuně, přímo za střídačkou Mohuče. „Fotbal jsem si užil. Jsem rád, že ani fanoušci na mě nezapomněli," uzavřel Zdeněk Pospěch.