„Bylo to moje přání. Je to moje princezna, chtěl jsem ji mít v tento den u sebe," svěřil se rodák z Kylešovic. Opava před téměř vyprodanými tribunami porazila v báječné atmosféře olomouckou Sigmu 2:0.

Dvě minuty před koncem přišlo střídání. Zdeněk Pospěch se ale ze hřiště hned tak nedostal. Celý stadion mu tleskal vestoje, stejně tak spoluhráči, fotbalisté Sigmy i rozhodčí. V té chvíli nikdo neřešil, že Slezský FC nepostoupil, vše přebilo Pospěchovo loučení.

Zdeňku, je konec, co se vám nyní honí hlavou?

Momentálně nic. Jsem rád, že poslední zápas vyšel tak, že tady byla skvělá atmosféra. Vyhráli jsme, k tomu plný stadion, loučení mi vyšlo krásně. Chci poděkovat všem opavským fanouškům. Od dnešního dne začínám normální život.

Vypadalo to, že na nikom nebylo znát zklamání, že se postup nepodařil…

Menší zklamání tam je. Hráli jsme finále poháru, byli jsme krůček od postupu, nevyšlo nám ani jedno. Tím, že sezona byla po dlouhé době perfektní, tak fanoušci to dokázali ocenit.

Vaše střídání bylo dlouhé, vypadalo to, že se vám z hřiště nechce…

Bylo to emotivní. Šlo o můj poslední moment na hřišti, věděl jsem, že už se tam nikdy nevrátím, tak to člověka trochu vezme.

V momentě, kdy jste zůstal sám ve středovém kruhu, došlo i na slzy…

Na polovičce mě to vzalo, trochu jsem si pobrečel. Možná teď mi to ještě až tak nedochází, že je konec. Nyní se už mohu ohlédnout zpátky. Vzpomínek je spousta, převažují ty krásné. Poznal jsem hodně nových kamarádů, skvělých lidí. Až se ještě někdy při skleničce vína ohlédnu zpět, tak si pobrečím.

Doufal jste před zápasem, že ještě můžete Baník přeskočit, byť jste situaci neměli ve svých rukou?

Zaprvé jsme museli vyhrát a zadruhé se dívat na Baník. Samozřejmě v každém z nás maličká šance žila. Sezona byla pro nás fantastická, ale pokaždé se smutným koncem.

Nakonec jste se mohl rozloučit i gólem, dostal jste se do jedné velké šance…

Nejsem spokojený se svým výkonem, byla na mě vidět nervozita, že je to poslední zápas. A ten gól? Kdybych byl mladší a trošičku rychlejší, gól to mohl být.