Trenér Jan Hruška byl pořádně naštvaný, a to hlavně na předvedený výkon svých svěřenců. Než se stačili hosté pořádně rozkoukat, inkasovali. Ve druhé minutě se dostal k míči bývalý hráč Slezského FC Šupák a nedal Kovalíkovi šanci – 1:0.

„Tato branka ovlivnila další vývoj utkání,“ podotkl trenér Opavy Jan Hruška. „Navíc se hrálo na velmi těžkém terénu, se kterým jsme se nedokázali na rozdíl od domácích vyrovnat. Velice těžko jsme se dostávali do šancí, vážněji jsme rýmařovského brankáře neohrožovali,“ konstatoval opavský stratég.

V poslední minutě prvního dějství pak dostali Opavští další ránu, přesně střílel Ondruška a když v 64. minutě zvyšoval na 3:0 Jahoda, nebylo o výhře domácích pochyb. Minutu před koncem utkání střídající Holčák vyvinul tlak na soupeřovy obránce, zmocnil se míče, potáhl jej, přihrál na volného Tkadlečka, pro kterého nebylo problém uklidit míč do sítě.

Poslední slovo ale měli domácí. V první minutě nastavení upravil na konečných 4:1 svým druhým gólem Ondruška.

„Pro některé hráče sezona zřejmě skončila, nechtělo se jim vůbec hrát. Vše nám dlouho trvá a hře chybí důraz. Než se odhodláme ke střele, soupeř nám míč většinou vezme, je to škoda. Hra, která nás zdobila v úvodní jarní části, je nám nyní cizí, a to je špatné,“ zlobil se Jan Hruška.

Rýmařov - Slezský FC Opava B 4:1 (2:0)
Branky: 45. a 90. Ondruška, 2. Šupák, 64. Jahoda – 89. Tkadleček, 120 diváků
Opava: Kovalík – Pomp, Pejša, Horka, Hanel – Krčmařík, Kašný, Palkovič (77. Sabo), Lička (52. Kaštovský) – Tkadleček, Přecechtěl (64. Holčák).