„Důvodem stěhování do Krnova je nutná rekonstrukce hlavní hrací plochy, jejíž podloží a drenážní systém je ve velmi špatném stavu. Abychom mohli zahájit sezonu 2014/2015 na plně funkčním hřišti, je nutné začít s rekonstrukcí již nyní," vysvětluje Jaroslav Rovňan, který má v klubu na starosti správu majetku.

Jedná se o zápasy osmadvacátého kola Opava – Hlučín (sobota 31. května) a devětadvacátého kola Opava – Orlová (7. června). Obě utkání budou mít výkop v 16.30.

„Vedení SFC Opava se pro Krnov rozhodlo z důvodu velkého počtu příznivců SFC Opava právě z této oblasti. Rovněž si vážíme vstřícného jednání se zástupci všech klubů, kteří projevili ochotu a nabídli zapůjčení svého fotbalového hřiště k našim mistrovským utkáním," dodává Rovňan.

Změna hřiště se netýká pouze opavského áčka, ale do azylu v Opavě-Malých Hošticích a Velkých Hošticích se musí na poslední utkání sezony uchýlit také divizní rezerva, mládežnické celky U17, U16, U15 a U14, ostatní mládežnická družstva odehrají závěr sezony na UT v Opavě-Kylešovicích.

„Pro fanoušky, kteří se chystají jet podpořit naše družstvo do Krnova, chystá vedení SFC Opava předprodej vstupenek. Důvodem je omezená kapacita krnovského stadionu. O všech důležitých informacích, týkajících se těchto změn, budete informováni na internetových stránkách klubu a v tisku," řekl ještě Jaroslav Rovňan.