David Vavruška patří sice k mladým trenérům, ale má za sebou zajímavou historii. Pracoval u mládeže v Teplicích a také ve Spartě, a to jako šéftrenér. Má cit pro práci s mladými fotbalisty. Příbram pod jeho vedením produkovala ofenzivní fotbal, na který se dalo dívat. A právě takový typ trenéra Opava potřebuje.

„S panem Vavruškou jsme domluveni. V pondělí s klubem podepíše roční smlouvu s opcí," prozradil Deníku ředitel Slezského FC Opava Radim Matýsek. Opava původně usilovala o Jana Baránka, jenomže ten měl platnou smlouvu v ostravském Baníku. A ten ho nakonec nepustil.

„Trenér Vavruška je pro nás zajímavý. Jedná se o mladého kouče, který umí pracovat s mládeží, navíc je opavským rodákem," doplnil Radim Matýsek.

Nový kouč Slezského FC bude sledovat už utkání Opavy s Pardubicemi. „Na zápas se jedu podívat. Původně jsem nepočítal, že bych mohl na Moravě působit. Opava ale jednala velmi rychle, vlastně dvacet hodin po mém odvolání, což mě překvapilo. Byl to docela fofr," uvedl David Vavruška.

„Dá se říci, že to může být i mé osudové angažmá, protože jsem se v Opavě narodil," pousmál se novopečený kouč Slezského FC.  Jeho asistenty budou Jan Pejša s Jaroslavem Kolínkem.