„Situace není dobrá,“ dobře si uvědomuje šéftrenér Slezského FC Daniel Kutty. Jarní výsledky Slezanů jsou katastrofální, pomineme-li vítězství nad Plzní, jedná se o samé vysoké porážky.

„Snažíme se situaci řešit, měli jsme už i pohovory s hráči. Pokud v nejbližších dnech nenastane zlepšení, budeme muset sáhnout k dalším opatřením,“ podotýká Daniel Kutty. Konkrétní být nechtěl, ale vzhledem k postavení týmu v tabulce a aktuálním výkonům se židle hodně kýve i pod trenérem Radomírem Hlaváčem.

„O dorosteneckou ligu nechceme přijít, do konce sezony chybí ještě jedenáct zápasů, je stále o co hrát. V kádru je hned několik hráčů ročníku 1994, kteří za tento tým mohou hrát ještě příští rok,“ dodává šéftrenér Slezského FC.

Opavě patří v tabulce sedmnáctá příčka, na patnácté Teplice ztrácí dva body. „Naše situace je hratelná. Rozhodně nejsme smíření s tím, že do baráže půjdeme,“ podotkl šéftrenér SFC. Dnes od jedenácti hodin na hřišti za koupalištěm Opava narazí na favorizovanou Spartu, proti ní může jenom překvapit. Impulsem pro Hlaváčův tým je zařazení Matěje Hrabiny do sestavy dorostu.

„Matěj věkově ještě spadá do dorostenecké kategorie, po dohodě s trenérem Mazurou bude hrát jak za dorost, tak druholigové áčko,“ poznamenal Daniel Kutty. Právě mladý Hrabina, kterého v minulosti sledovali i ve Skotsku, je produktem opavské fotbalové líhně, během podzimu dostal šanci v druholigovém áčku, kterou chytil pořádně za pačesy, ze základní sestavy už nevypadl, a dokonce z ní dobrými výkony vytlačil Vladimíra Čápa.

Hlučín zdolal doma Hradec Králové a míří za záchranou

Nováček první dorostenecké ligy z Hlučína míří za záchranou. Naposledy na domácím trávníku porazil hradecké Votroky 2:0.O branky Slezanů se postarali Váňa s Juroškou. Prvně jmenovaný se prosadil v 21. minutě, když se uvolnil na pravé straně a spíše centrovaný míč skončil za zády překvapeného brankáře Zavřela. Ještě předtím zahodil Pyclík po faulu na Pezzottiho penaltu.

Na druhou branku si diváci museli počkat do druhého poločasu. V 68. minutě nacentroval do pokutového území Moučka, v závaru se nejlépe zorientoval Juroška a upravil na konečných 2:0. „Odehráli jsme dobré utkání, byli jsme lepším týmem. Kromě zahozené penalty nám sudí kvůli útočnému faulu jeden gól neuznali,“ řekl k utkání manažer hlučínské mládeže Daniel Černaj.

Hlučín - Hradec Králové 2:0 (1:0)
Branky: 21. Váňa, 68. Juroška
Hlučín: Jurák Globa, Tomis, Kolenko, Juroška Pyclík, Coufal (88. Horváth), Moučka, Váňa Pezzotti (81. Vavřík), Kocmich (58. Chrášč). Trenér Lubomír Hrabina