Podle dobrých informací Deníku se mohou fanoušci těšit na hodně zajímavé jméno, navíc s blízkým vztahem ke klubovým barvám.

„Trenér Josef Mazura v klubu končí na základě posledních neuspokojivých výsledků," řekl ředitel Slezského FC Opava Radim Matýsek. „Práce, kterou pro Opavu odvedl, si vážíme. S týmem postoupil do druhé ligy, následně se podílel na jeho stabilizaci," doplnil ředitel SFC.

Pondělní odpolední trénink už povede dvojice Jan Pejša – Jaroslav Kolínek, která byla dočasně pověřena vedením prvního týmu a s největší pravděpodobností bude stát na lavičce i během středečního pohárového zápasu v Uničově.

„Vedení klubu nyní intenzivně pracuje na příchodu nového trenéra. Jednání mají svůj vývoj. Chceme přivést k týmu člověka, který má k Opavě vztah," podotkl Radim Matýsek.

Josef Mazura pracoval v Opavě dvě sezony. V té první s hvězdným týmem dokráčel s přehledem k postupu z MSFL, dobře začal i následující sezonu ve druhé lize, kdy Opava dokonce hrála na špici soutěže. Bohužel pak přišel útlum.

Nicméně závěr loňského ročníku Opavským nakonec vcelku vyšel a bývalý reprezentant si vysloužil nový kontrakt. Vedení SFC stanovilo před startem letošního ročníku cíl, pohybovat se do pátého místa.  Bohužel Opavští nechytli začátek. Ze čtyř zápasů uhráli dva body, a to je málo.

Nicméně i tak byl Josef Mazura trenérem, který vydržel v „po-ukrajinské historii" na horkém opavském křesle nejdéle. Předtím tým z Městských sadů vedli Petr Žemlík, Jiří Neček, Radek Látal a Jaroslav Horák.