„Na novou práci se těším. Bude to pro mě velká změna, čeká mě práce s mladými fotbalisty, což bude pro mě nové. Navíc se vracím na stadion, kde jsem prožil nejkrásnější roky své hráčské kariéry," řekl Lukáš Černín.

Na Kravaře bude vzpomínat jen v tom nejlepším. „Kravaře byly mou srdeční záležitostí, nezapomenu na ně," dodal mladý trenér, který stále aktivně hraje za chlebičovskou Viktorii. „Budeme trénovat každý den, na hraní už moc prostoru nebude. Uvidíme," poznamenal odchovanec opavského fotbalu, který v Městských sadech nebude působit jako profesionální kouč.

Opava hlásí další odchody

Kabinu Slezského FC Opava opouštějí další fotbalisté. Po trapném sestupu z Fotbalové národní ligy se ale velké změny daly očekávat.

Hostování skončilo Jaroslavu Kostelnému (Ružomberok), Tomáši Mrázkovi (Hradec Králové), Davidu Juklovi (Zbrojovka Brno), Michalu Šromovi (Zlín) a Romanu Potočnému (Bohemians Praha). Žluto-modrý dres už nebude oblékat ani třicetiletý záložník Zdeněk Partyš, který dostal svolení hledat si nové angažmá.

V klubu končí i Tomas Radzinevičius, kterého trenér David Vavruška přeřadil před zimní přípravou do rezervy. Zkušený útočník se s největší pravděpodobností vrátí do Litvy, do klubu FK Sudova.

Podle informací Deníku další odchody přijdou, a to i vzhledem k reakci na snížení hráčských smluv. Zájem v jiných klubech je hlavně o Hynka Prokeše a taky brankáře Josefa Květona, velký otazník visí nad setrváním slovenských obránců Štrbáka s Čarnotou, s tím, že aby za SFC hráli v MSFL, se příliš nepočítá.

Přípravu na soutěžní ročník začíná Opava 24. června a v kabině by neměli chybět Jan Schaffartzik, Jakub Swiech a Luboš Horka, kteří hostovali v jiných klubech.