Nahradil tak Josefa Hellebranda, který už byl v důchodovém věku. Tuto funkci vykonával čtyřiadvacet let. Lumír Sedláček se na novou pozici dlouho a svědomitě připravoval. Učitelem mu byl současný vedoucí opavského áčka Jaroslav Rovňan.

„Na podzim jsem se zaučoval a dostával do sebe všechno, co tato práce obnáší. Myslím, že jsem všechny nové věci vstřebal a byl schopen plynule přejít do funkce sekretáře. Velký dík patří Jardovi Rovňanovi, jenž má s touto prací zkušenosti z Jakubčovic. Hodně mi pomohl," uvedl bývalý vynikající záložník s excelentní levačkou, který v současnosti hraje I. A třídu za Chlebičov.

Lumíra Sedláčka jsme se zeptali také na to, co jeho nová práce vlastně obnáší. Pod sekretářem si spousta lidí představí stohy a stohy papírů, jenže jde jen o neúplnou skutečnost: „O áčko se stará Jarda Rovňan. Já se musím postarat o turnaje, stravování, zajištění hřišť a dalších věcí u ostatních mužstev klubu.

Mým úkolem je zkrátka se postarat o všechno tak, aby se jednotlivé týmy mohly soustředit pouze na fotbal."

Nový klubový sekretář si také musí zvykat na úplně jiné vytížení. A to především proto, že Petru Kubalákovi dělá asistenta u výběru U-10, kde má mimochodem na povel i svého syna Adama. „Není jednoduché všechno skloubit, protože mám i malou dceru.

Velký dík v tomto ohledu patří mé manželce. Bez její pomoci bych to zvládal jen stěží," děkoval na dálku šestatřicetiletý fotbalista s vytříbenou kopací technikou, jenž hned vzápětí dodal, že trénování žáčků ho naplňuje. U dospělých by stejnou funkci vykonávat nechtěl.

„V tomhle ohledu mám jasno. Práce u dospělých mě neláká. Pod Péťou Kubalákem jsem se toho naučil. Líbí se mi, že u malých kluků vidím nějaký vývoj. A to včetně mého syna. Na všechny kluky mám stejné požadavky, ale na Adama jsem jako jeho otec přísnější."

Jak už bylo zmíněno, v I. A třídě hájí barvy Viktorie Chlebičov. Na hřišti ho stoprocentně uvidíme také v jarní části soutěže. „V Chlebičově jsem s fotbalem začal a chtěl jsem tam svou aktivní kariéru i završit. Během podzimu však nechybělo mnoho k tomu, abych skončil už v první polovině sezony.

Nakonec však budu pokračovat. Jaro v Chlebičově určitě odehraju," uzavřel.