Jisté je, že v opavské kabině bude chybět Zdeněk Pospěch, který ukončil kariéru, a také Jakub Janetzký, jenž zamířil do ligového Jablonce. Přibyde k nim někdo další?

Jako lákavé zboží se jeví zkušený stoper Jan Žídek. V Opavě se vypracoval v jednatřiceti letech v klíčového muže defenzivy, nosí i kapitánskou pásku. V souvislosti s ním se hovoří o zájmu ligové Karviné, padlo také jméno ostravského Baníku.

„Stále platí to, co jsem už jednou, řekl. Do Baníku bych nikdy nešel," podotkl rodák z Oldřišova. Připustil, že Karviná ho oslovila, stejně tak nejmenovaný klub z druhé polské ligy. Půdu okolo Jana Žídka sonduje i maďarský klub Mezőkövesd Zsóry SE. „Člověka potěší, když je o něj zájem, ale mám stále platnou smlouvu v Opavě," dodal.

Jako kometa zazářil v loňské sezoně záložník Jan Schaffartzik. Trenér Roman Skuhravý mu našel místo na pozici defenzivního záložníka a na něm se cítil opavský odchovanec jako ryba ve vodě. Ve spojení s ním se hovoří o zájmu zlínského Fastavu. Sportovní ředitel Zdeněk Grygera se ale otázce Deníku na téma Schaffartzik vyhnul, nicméně na seznamu posil trenéra Pánika figuruje.

Mluvilo se také o zájmu brněnské Zbrojovky. „Mohu jen říci, že konkrétně z Brna mě nikdo nekontaktoval," poznamenal Jan Schaffartzik. O devětadvacetiletém fotbalistovi vědí také ve Zlatých Moravcích a polské Odře Opole. „Nechtěl bych to více rozebírat. Směrodatné je pro mě, že mám platnou smlouvu v Opavě. Prožili jsme krásnou sezonu, věřím, že na ní navážeme v té další.

Na druhou stranu první liga je velkým lákadlem," podotkl.

Účastník polské Ekstraklasy Termalica Bruk-Bet Nieciecza sledoval Petra Zapalače. „Podle slov agenta si mě sledoval jejich trenér, ten ale skončil. Nechci ale dál nic řešit. S Opavou jsem domluvený na dalším prodloužení smlouvy, nemám zájem nikam utíkat. Jsem tady maximálně spokojený. Loňská sezona byla hezká, ta nová bude ještě lepší a já věřím, že orámována postupem," řekl Petr Zapalač.

A koho dalšího by mohl být v Opavě ještě zájem? Výborné výkony podával Dominik Simerský, jaro vyšlo Václavu Jurečkovi.

„Mohu přiznat, že Karviná se ptala na Jana Žídka, ale žádná konkrétní nabídka nepřišla. Jiné naše hráče s námi nikdo neřešil," řekl generální manažer Slezského FC Opava Alois Grussmann. „Všichni hráči mají u nás platné smlouvy, nikdo tak nemůže odejít zadarmo. Samozřejmě že jsme přístupní jednání. Nabídka ale musí být zajímavá jak pro klub, tak hráče," zvedl prst opavský manažer.

„S Janem Žídkem i Janem Schaffartzikem budeme jednat už nyní o prodloužení stávajících kontraktů," doplnil Alois Grussmann.