Opava vstoupila do pohárového duelu s brněnskou Zbrojovkou ve velkém stylu. Už po třech minutách hry poslal do vápna přízemní centr Rataj. K zakončení se ve skluzu dostal Ondráček. Gólman Šiman jeho pokus vyrazil ke Ščudlovi. Ale ani ten neuspěl. Za záchranou brzdu na poslední chvíli zatahoval Štěpanovský. Opava měla jasně navrch. Po centru Ondráčka se ve velké šanci zjevil Ščudla. Mladý záložník tentokrát zakončoval vedle brány. O minutu později tentýž hráč střílel těsně vedle opavské brány. Po čtvrt hodině hry se Slezané dočkali. Blecha se opřel do míče, jeho pokus byl vyražen k Helebrandovi a ten nekompromisně poslal Opavské do vedení. Za dalších pět minut už to bylo 2:0. Ve vápně byl faulován Rataj a Blecha z penalty zvyšoval na 2:0. Opava byla v laufu. V další tutovce se zjevil Yahaya. Brankář Šiman vytáhl parádní zákrok a šanci domácího útočníka zneškodnil. Hostující brankář si poradil i s jedovkou Kadlece. Ovšem ve 37. minutě už to bylo 3:0. Míč o tyčku otřel Yahaya. S góly se roztrhl pytel. Čtyři minuty před poločasem kopala Zbrojovka roh. Ten zahrál Martínek a volný Alijagič doklepl do sítě.

Na první zajímavější situaci ve druhém poločase se čekalo až do 60. minuty. Tutovku měl Alijagič, avšak neuspěl. Odražený míč se dostál k Jamborovi, jehož ránu vyrazil pohotově brankář Číž. Dvacet minut před koncem musel Číž zasáhnout proti střel Kronuse. Na druhé straně byla Kopečného rána sražena na roh. Čtyři minuty před koncem normální hrací doby kopalo Brno standardní situaci. K odraženému míči se dostal Kornus a Číž lovil míč ze své sítě. Drama se ale nekonalo. Opava si závěr zkušeně pohlídala a mohla se radovat z postupu.

Luděk Klusáček (trenér Zbrojovky Brno): „Do zápasu jsme nastoupili v kombinované sestavě, to ale není omluva pro náš tragický výkon z prvního poločasu. Opava nám dala tři góly, měla další šance a mohla rozhodnout. Po přestávce jsme se zlepšili a myslím si, že kdybychom dali druhý gól dříve, zápas bychom mohli více zdramatizovat, soupeř by určitě více znervóznil. Kvůli virovému onemocnění nám chybělo jedenáct hráčů. Chtěli jsme utkání odložit, avšak Opava nám nevyhověla."

Miloslav Brožek (trenér SFC Opava): „Jsem rád, že jsme utkání zvládli. V prvních čtyřiceti minutách jsme hráli výborně. Měli jsme šance k tomu, abychom rozhodli. V závěru prvního poločasu jsme inkasovali branku mohlo to být i poklesem koncentrace. Po přestávce se soupeř zlepšil, měl šance ale ty byly i na naší straně. Za postup jsme rádi. Tohle vítězství je určitě dobrou pozvánkou na sobotní zápas. Věřím, že přijde i hodně diváků.“

SFC Opava – Zbrojovka Brno 3:2 (3:1)
Branky: 15. Helebrand, 21. Blecha, 36. Yahaya – 41. Alijagič, 86. Kronus. Rozhodčí: Zaoral – Žurovec, Pospíšil. ŽK: Janoščín, Rataj, Rezek – Pachlopník. Diváci: 1325.
SFC Opava: Číž – Kopečný, Helebrand, Janoščín, Kadlec – Omale, Blecha (72. Whiffen) – Rataj (72. Hýbl), Ondráček (62. Málek), Ščudla (62. Rezek) – Yahaya (71. Velčika). Trenér: Miloslav Brožek.
FC Zbrojovka Brno: Šiman – Toman, Hamza, Šlapanský, Štěpanovský (60. Koželuh) – Jambor (70. Pachlopník), Gaszczyk (60. Mara) – Kronus, Martínek, Smejkal (46. Potočný) – Alijagič (81. Večeřa). Trenér: Luděk Klusáček.