Podle informací Deníku by měl v Městských sadech podepsat tříletý kontrakt útočník pocházející z Demokratické republiky Kongo Joel Ngandu Kayamba. Tento pětadvacetiletý fotbalista není v Česku žádným nováčkem. Naposledy oblékal dres Pardubic, krom toho působil v Hlinsku, Příbrami a Hradci Králové.

Dalším nováčkem je dvaadvacetiletý obránce Michal Stříž (na fotografii v bílém), který jaro strávil v Třinci, vyzkoušel si také angažmá ve Vyškově, Uničově a Olomouci.

 Třinecký záložník Michal Stříž (v bílém) si kryje míč před dotírajícím Plškem z Olomouce.

„S Vyškovem, který je jeho mateřským klubem, jsme domluveni," řekl generální manažer Slezského FC Opava Alois Grussmann.

Slezané pracují také na posílení brankářského postu. Do přípravy se zapojí devětadvacetiletý gólman Vojtěch Šrom. Rodák z Litovle chytal v minulosti za HFK Olomouc, Baník a Karvinou. Jeho posledním klubem byl bulharský PFK Černo More Varna. „Brankář Šrom k nám přichází jako volný hráč," doplnil Grussmann.

Gólman Vojtěch Šrom

Porvat se o šanci ve druholigovém kádru dostane také záložník z Petřkovic Radim Baranek, který v minulosti prošel opavskou mládeží. „Tohle nejsou jediné změny, které v létě nastanou," připustil šéf Slezského FC.

Radim Baranek

Na druhou stranu zájem je také o opavské hráče, ať už o Jana Žídka, Nemanju Kuzmanoviče nebo Jana Schaffartzika.