Šéf klubu totiž neprožil idylický závěr roku. Strávil ho v nemocnici na Fifejdách.

„Dostal jsem silný zánět do kyčelního kloubu. Nemohu zatím vůbec chodit a trápí mě horečky," svěřil se Alois Grussmann. Během pondělního dopoledne byl transportován do ostravské Fakultní nemocnice. „Tam mi před lety kyčel operovali, mají tam i lepší přístroje," zdůrazňuje bývalý opavský kapitán.

O tom, kdy by mohl nemocnici opustit, mluvit moc nechtěl. „Zatím to ani nevím," pokrčil rameny. „Doufám, že se zotavím, co nejdříve," řekl ještě Alois Grussmann.

I když je v nemocnici, dění ve Slezském FC má pod kontrolou. „Fotbalové věci se musí řešit. Normálně fungujeme dál. Jsem ve stálém kontaktu s Jardou Rovňamem, Lumírem Sedláčkem a Šárkou Dubilovou na které se mohu ve všem spolehnout. Když bude potřeba, jsou schopni za mnou dorazit," pochvaluje si své nejbližší spolupracovníky generální manažer Slezského FC.

Jak již bylo zmíněno, příprava začala v pondělí zátěžovými testy. „Na doporučení Radima Kučery děláme zátěžové testy na pracovišti v Prostějově, kam chodí například i extraligoví hokejisté. Hráči jsou rozděleni na dvě skupiny. Jedna je na testech, druhá má individuální plán, v úterý se vymění. Ve středu pak hráčům začne klasická příprava," uzavřel generální manažer Slezského FC.

První přípravný duel odehraje Opava v sobotu 10. ledna od 13 hodin na umělé trávě v Kylešovicích proti béčku Slovácka.

František Schneider se vrací ze ZvolenuZáložník František Schneider, který je kmenovým hráčem Slezského FC Opava, nebude v jarní části už působit v týmu druhé nejvyšší slovenské soutěži Zvolenu. Sedmadvacetiletý fotbalista nastoupil za Lokomotivu ke čtrnácti zápasům, ve kterých vstřelil jeden gól. Podle informací Deníku by se měl zapojit do přípravy s opavskou rezervou.

První posila, přichází Tomáš Jursa

Tomáš Jursa

Nováček Fotbalové národní ligy hlásí první zimní posilu. V nejbližších dnech by měl s klubem ze slezské metropole podepsat smlouvu pětadvacetiletý záložník Tomáš Jursa. Produkt karvinského fotbalu přichází na přestup z prvoligových Teplic.

Jursa už v devatenácti letech okusil jak chutná druhá liga a to v dresu mateřské Karviné. V roce 2012 přestoupil do Teplic, kde se ale neprosadil a hostoval v druholigovém Ústí nad Labem. V Armě se vypracoval v klíčovou postavu týmu a za tým ze severu Čech odehrál čtyřiatřicet zápasů, ve kterých vstřelil pět branek.

„S Tomášem jsme byli delší dobu v kontaktu a jeho výkony sledovali. Sám projevil zájem hrát v Opavě, jednání byla rychlá, domluvili jsme se na tříleté smlouvě. V nejbližších dnech bude jeho přestup dotažen do konce i s Teplicemi," prozradil manažer SFC Opava Alois Grussmann.

Jursa by měl být alternativou za Petra Ševčíka. S jeho příchodem tak padla i možnost angažování Petra Wojnara. „Petr Wojnar k nám měl přijít na zkoušku. Ale jelikož jsme získali Jursu, ztrácí jeho testování smysl. Naopak pokračovat v přípravě bude Adam Kušner z Hranic, v jeho případě řešíme otázku přestupu," dodal Grussmann.

Do přípravy prvního týmu Opavy se zapojí také hráči béčka Lavrovič s Macíčkem a dorostenec Janetzký. „Chceme, aby si Kuba Janetzký zvykal na dospělý fotbal, počítáme s ním do prvního týmu. Výhodou je, že devatenáctka začíná soutěž dříve, takže Kuba může odehrát ještě některé zápasy i za tento tým," řekl ještě šéf Slezského FC.

Oproti podzimu už v opavské kabině nejsou Ševčík s Vavříkem, kteří se vrátili do mateřské Sigmy Olomouc.